Roztrzepana sprzątaczka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Złota seria". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wilga
978-83-259-0133-2
poezja dziecięca polska
Sabinka

To już kolejny tom w ZŁOTEJ SERII, którą polubiły wszystkie dzieci. Ta niezwykła kolekcja powstała dzięki połączeniu znakomitych tekstów Doroty Gellner i przepięknych ilustracji Macieja Szymanowicza.

źródło opisu: Wydawnictwo Wilga, 2009

źródło okładki: http://www.wilga.com.pl/index.php?strona=produkt&id=2696&gr=&wiek=

Sabinka | 2011-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2011

O! Sprzątaczka z lupą tkwi
za regałem koło drzwi.
I przez lupę kurz ogląda:
- Jak paskudnie kurz wygląda!

To urywek świetnego wierszyka, który można znaleźć w niezwykłej książeczce "Roztrzepana SPRZĄTACZKA" Doroty Gellner.
Wyżej wymieniona bohaterka, sprząta wszystko (wszystkich) dookoła, przy tym przeżywając rozmaite i niesamowite przygody.
Sprząta wszędzie: to na strychu, to w mieszkaniu, to w piwnicy, to ogrodzie czy przy kominie....

Muszę przyznać ,że jak czytałam dziecku próbując naśladować poszczególne głosy, rymowanki stawały się jeszcze śmieszniejsze niż czytane monotonnie.
Synek słuchając wierszyków śmiał się do łez, a ja przy nim ...
Książeczka świetna, z ogromnym humorem, podparta barwnymi ilustracjami Macieja Szymanowicza, obrazki dopełniają całości i pomagają sobie wyobrazić to nad czym obecnie nasza główna bohaterka spędza czas...
Widać, że Pan Maciej, historie i przygody Sprzątaczki ujął bardzo trafnie i dobitnie na ilustracjach...
Rymowanki są napisane prostym...

Maleństwo | 2011-02-03
Przeczytana: 02 lutego 2011

Kiedyś moja Starsza na urodziny - piąte chyba - od swojego przyjaciela Mikołaja dostała książkę "Duszki stworki i potworki". Objętościowo może i niewielką, ale za to z jaką zawartością! Swoje wyjątkowo pozytywne odczucia opisałam TU. Jakiś czas później na wyprzedaży w hipermarkecie znaleźliśmy drugą książeczkę z tej samej serii pt. "Czekoladki dla sąsiadki" i oczy z mężem przecieraliśmy ze zdumienia, że ludzie tak obojętnie przechodzą obok takiej perełki. Kupiliśmy od razu dwie i sprezentowaliśmy Mikołajowi, którego rodzice też zakochali się w tych wierszykach. Ostatnio w paczce od Wydawnictwa Wilga znalazłam kolejną książeczkę z tej serii pt. "Roztrzepana sprzątaczka". Starsza całowała, głaskała, przytulała i kazała - wręcz żądała - aby czytać wierszyki w kółko, do znudzenia. Doskonale ją rozumiem!
Książeczka zawiera wierszowane historyjki o sprzątaczce, która cierpi na manię sprzątania. Sprząta po prostu wszystko co napotka na swojej drodze. Ale nie o treść tu chodzi! Nad...

aningro | 2016-01-08
Przeczytana: 2015 rok

Jeśli chodzi o wiersze dla dzieci i ich zilustrowanie -> majstersztyk

Ania | 2013-06-14

Zabawna, rymowana, pięknie ilustrowana! Kolejna pozycja wśród ulubionych dziecięcych książek :)

Demismo | 2012-02-04

Od dawna byłam zainteresowana "Złotą serią" ze względu na piękne wydanie, ilustracje, opisy i ciekawe tytuły. Pierwszą pozycją, którą postanowiłam poznać była "Roztrzepana sprzątaczka". Czy żałuję? Zdecydowanie nie!

Co jest największą zmorą każdej sąsiadki? Oczywiście, że.... bałagan. Roztrzepanej sprzątaczki nic nie powstrzyma przed sprzątaniem, wypowiedziała wojnę bałaganowi. Nie przejmuje się niczym ani nikim, oczywiście oprócz bałaganu. Sprząta całymi dniami, nie zważając na swój wygląd, zmęczenie ani nic tego typu. Ale i to pewnego dnia się zmienia.

Sprzątaczka zaczyna się zastanawiać nad sensem swojego życia, czy wogóle jest jakiś sens w jej życiu oprócz sprzątania? Chyba tak.
Dorota Gellner jest poetką i autorką wielu bajek dla dzieci. Pisze fantastycznie :)

"Roztrzepana sprzątaczka" jest rymowaną książką. Wiele razy szeroko się uśmiechałam i miałam ku temu swoje powody. Czytałam ją z czystej przyjemności, wiele fragmentów czytałam mamie i razem się śmiałyśmy. Są w niej...

anah83 | 2016-04-22

Ocena moja i (ważniejsza) mojego synka. Sprzątaczka, która cierpi na manie sprzątania, jest naszą ulubioną bohaterką. Już kilka razy czytaliśmy te historyjki i w dalszym ciągu chcemy do nich wracać!!! POLECAM SERDECZNIE!!!

ziza | 2013-05-09
Przeczytana: 09 marca 2013

Arcydzieło- zarówno teksty jak i przewspaniałe ilustracje- można się pośmiać z zabawnej "sprzątaczki" i jej przygód:) polecam ogromnie

Agnieszka Grajek | 2015-04-22

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

My uwielbiamy :) Szymanowicz jak zwykle w formie. Gdyby nie jego ilustracje, książka straciła by pewnie swój urok.

dodawi | 2012-07-31
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci