Kaligrafia japońska

Wydawnictwo: RM
Calligraphie Japonaise: Initiation
978-83-7243-569-9
sztuka

Kaligrafia japońska jest sztuką, która łączy piękno z duchową fascynacją. Dzięki tej książce poznasz historię i sposoby posługiwania się „czterema skarbami gabinetu”, czyli pędzelkiem, tuszem, kamieniem do tuszu i papierem. Nauczysz się kaligrafować znaki, słowa, a następnie wiersze. Spróbujesz swoich sił, posługując się kaligrafią łączoną, uznawaną za duszę kaligrafii japońskiej. Dzięki zamieszczonej w książce galerii wyjątkowych dzieł, autorstwa wielkich mistrzów i uznanych artystów, docenisz bogactwo, wyrafinowanie i kreatywność tej sztuki pisania.

książek: 2044
SEKAi | 2015-10-11