Anioły. Wizerunki istot niebiańskich w sztuce

Tłumaczenie: Ewa Romkowska
Wydawnictwo: Arkady
7 (12 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Angels - A Glorius Celebration of Angels in Art
83-213-4418-6
Anioły, sztuka
albumy
Omnikoron

W tej wspaniałej galerii dzieł sztuki przedstawiono ponad 250 reprodukcji obrazów, witraży, miniatur i sztychów. Znajdziemy tu przykłady wyobrażeń istot niebiańskich powstałe w rozmaitych czasach, poznamy starożytne rzeźby skrzydlatych bóstw, średniowieczne ikony ruskie i renesansowe ołtarze włoskich mistrzów. W tej podróży przez religijną i duchową ikonografię anioły objawiają się nam w całym swym bogactwie form i cech: od dobroczyńców do mścicieli, od muzykantów głoszących narodziny Chrystusa do trębaczy zapowiadających dzień sądu. Szczegółowa analiza symboliki istot niebiańskich, od najdawniejszych czasów aż do dziś, i niezrównane bogactwo wyobrażeń sprawią, że książka ta urzeknie zarówno czytelników zainteresowanych historią sztuki, jak i tych, którzy zafascynowani są samymi duchami niebieskimi-aniołami.

QueenMargot | 2012-03-10

Wspaniałe połączenie sztuki i niebiańskości.

natik159 | 2016-03-31
Na półkach: 2016, Przeczytane