Sztuka japońska

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sztuka w Szczegółach". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
sztuka
typ
papier
makikooni
6,09 (22 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Tym razem innowacyjna technika okien służy do pokazania bogactwa unikalnej sztuki trwającego ponad 250 lat okresu Edo. Wybrane prace reprezentują bardzo szeroki zakres sztuki użytkowej od obrazów na jedwabnych zwojach przez drzeworyty i tkaniny po ozdobną ceramikę. Autorka, Japonka, pracująca naukowo w Londynie, dobrała dzieła albo typowe dla przedstawianej epoki, albo wręcz odwrotnie - w nowatorski sposób prezentujące tradycyjną formę.

źródło opisu: http://poczytaj.pl

źródło okładki: http://www.poczytaj.pl

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Dociekliwy_Kotek | 2011-03-06
Przeczytana: listopad 2010

Pff, merytorycznie taka sobie, technicznie ciekawie pomyślana, edycja śliczna, aż cieszy oko, ale jak dla mnie wybór opracowanych dzieł ani nie reprezentacyjny, ani nie jakoś zaskakujący... generalnie lekki niedosyt.

Imm | 2012-01-16
Przeczytana: 02 stycznia 2012

Wyjątkowo interesujące spojrzenie na sztukę. Piękne opisy, szczegółowe i wspaniałe zdjęcia.

PannaVictoria | 2014-10-08

Kalendarium literackie
  • Lisa Unger
    45. rocznica
    urodzin
    Ilu ludzi troszczy się o was tak naprawdę? I nie chodzi mi o tych, z którymi miło jest przebywać, a także nie o tych, których kochacie i którym wierzycie. Ale ludzi, którzy dobrze się czują, kiedy jesteście szczęśliwi i odnosicie sukcesy, a źle, kiedy wam się nie układa, albo przechodzicie trudny ok... pokaż więcej
  • Tadeusz Słobodzianek
    60. rocznica
  • Ron McLarty
    68. rocznica
    urodzin
    Ludzie, których kochasz, potrafią cię podnieść na duchu i potrafią zamącić ci w głowie. Rozumienie ich nie wydaje się takie ważne, kiedy są w twoich myślach. To dlatego miłość powinna być łatwa.
  • Alfred Elton van Vogt
    79. rocznica
  • Ludwig Wittgenstein
    126. rocznica
    urodzin
    Granice naszego języka oznaczają granice naszego świata.
  • Sławomir Łubiński
    81. rocznica
  • Morris West
    99. rocznica
    urodzin
    Samotność to nic nowego. Prędzej czy później dotyka każdego z nas. Umierają przyjaciele, członkowie naszych rodzin, kochankowie i mężowie także.
  • Hubert Selby
    11. rocznica
    śmierci
    Zaraz! Boże wszechmogący wygląda na to że całe dotychczasowe życie upłynęło jej na czekaniu. Czekaniu na co???? Czekaniu na to by zacząć żyć. Tak, zgadza się, czekała na to by zacząć żyć. (...) Wszystko co robiła było jedynie próbą generalną przed życiem.
  • Bjørnstjerne Bjørnson
    105. rocznica