Okładka książki Sztuka japońska

Sztuka japońska

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sztuka w Szczegółach". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
sztuka
typ
papier
makikooni
6,09 (22 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Tym razem innowacyjna technika okien służy do pokazania bogactwa unikalnej sztuki trwającego ponad 250 lat okresu Edo. Wybrane prace reprezentują bardzo szeroki zakres sztuki użytkowej od obrazów na jedwabnych zwojach przez drzeworyty i tkaniny po ozdobną ceramikę. Autorka, Japonka, pracująca naukowo w Londynie, dobrała dzieła albo typowe dla przedstawianej epoki, albo wręcz odwrotnie - w nowatorski sposób prezentujące tradycyjną formę.

źródło opisu: http://poczytaj.pl

Polecamy

Opinie czytelników
Dociekliwy | 2011-03-06
Przeczytana: listopad 2010

Pff, merytorycznie taka sobie, technicznie ciekawie pomyślana, edycja śliczna, aż cieszy oko, ale jak dla mnie wybór opracowanych dzieł ani nie reprezentacyjny, ani nie jakoś zaskakujący... generalnie lekki niedosyt.

Imm | 2012-01-16
Przeczytana: 02 stycznia 2012

Wyjątkowo interesujące spojrzenie na sztukę. Piękne opisy, szczegółowe i wspaniałe zdjęcia.

PannaVictoria | 2014-10-08
Normka | 2014-09-10