rozwiń zwiń

Wytwórnia wód gazowanych

Okładka książki Wytwórnia wód gazowanych
Dorota Combrzyńska-Nogala Wydawnictwo: Wydawnictwo MG literatura piękna
496 str. 8 godz. 16 min.
Kategoria:
literatura piękna
Wydawnictwo:
Wydawnictwo MG
Data wydania:
2012-04-19
Data 1. wyd. pol.:
2012-04-19
Liczba stron:
496
Czas czytania
8 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-7779-066-3
Średnia ocen

                6,3 6,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Za mało bąbelków



186 2 33

Oceny

Średnia ocen
6,3 / 10
117 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
2538
500

Na półkach: ,

Bohaterką opowieści jest Eleonora, Lenka, Lenorka… ale zawsze ta sama osoba, młoda, przedsiębiorcza, zawsze wiedząca, czego chce. Poznajemy ją właściwie od początku, narodziny, chrzest (z przygodami) dzieciństwo naznaczone wojną, potem chwila oddechu i kolejna wojna, którą Eleonora przeżywa już jako młoda kobieta. I w końcu – czas po wojnie, kiedy zawsze pragmatyczna Lenorka usiłuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości i… jakoś jej się to udaje, choć kombinacje stosuje iście alpejskie.

Trzeba przyznać, że sama Eleonora budzi tylko częściową sympatię. Pragmatyzm w jej wykonaniu oznacza czasem zbyt wielką ugodowość wobec włądzy i wobec życia…, ale zaznaczam, że to tylko w moim mniemaniu. Podziwu godne jest (choć wzbudza też trochę litości) jej pożycie z mężem, nijak nie mogącym przystosować się do nowego świata, żyć jednak jakoś trzeba, więc rolę różowych okularów przejmuje u niego alkohol i tak do samego końca… Choć miewa przebłyski rozsądku, zwłaszcza dzięki wnuczce, Sarze. Od pewnego momentu opowieść ma dwie bohaterki, Eleonorę i Sarę. Na początku Eleonorę (jeszcze wciąż młodą, umówmy się) i całkiem małą Sarę, potem Sara jest już dorosłą kobietą, a Eleonora – zupełnie starą kobietą, prawie 100-letnią apodyktyczną Babką. Mimo ogromnej miłości wnuczki do dziadka, to, jak się okazuje, z Babką łączą ją szczególne więzy. I do końca pod jednym dachem, ta „trudna” wnuczka, sprawiająca zawsze problemy i Babka, wiecznie panująca, coraz grubsza królowa kuchni. Jakże różne, a jak bardzo podobne i jak bardzo znajdujące wspólny język i… zamiłowanie do opowieści…
Druga część historii, kiedy Eleonora wspomina swoje życie, rozpamiętuje, opowiada i usiłuje je poprzez te opowieści prowadzone z Sarą uporządkować, jest nieco chaotyczna. Trochę mniej wciągająca, choć też ma swój urok. Chwytają za serce, a także i bawią szczególnie modlitwy Babki…
A jednak czegoś mi tu brakowało… Czego?

pełna recenzja na http://babski-magiel.pl/mybookcase

Bohaterką opowieści jest Eleonora, Lenka, Lenorka… ale zawsze ta sama osoba, młoda, przedsiębiorcza, zawsze wiedząca, czego chce. Poznajemy ją właściwie od początku, narodziny, chrzest (z przygodami) dzieciństwo naznaczone wojną, potem chwila oddechu i kolejna wojna, którą Eleonora przeżywa już jako młoda kobieta. I w końcu – czas po wojnie, kiedy zawsze pragmatyczna...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    140
  • Chcę przeczytać
    110
  • Posiadam
    42
  • 2013
    6
  • 2012
    6
  • Teraz czytam
    3
  • Literatura polska
    3
  • Ulubione
    2
  • Obyczajowe
    2
  • Polskie
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Wytwórnia wód gazowanych


Podobne książki

Przeczytaj także