Zgłosuj na książki roku 2017

Tłumaczenie: Barbara Bogoczek
Wydawnictwo: Babaryba
What a cheek
Nikodem

„Kurczę blade” Wandy Chotomskiej z kultowymi już ilustracjami Edwarda Lutczyna to dla wielu niezapomniana książka z dzieciństwa! Przezabawne perypetie sympatycznego kurczęcia po mistrzowsku narysowane przez Lutczyna przypominamy w wersji polsko-angielskiej. Książka w ekskluzywnym, kartonikowym wydaniu. Pozycja obowiązkowa w bibliotece każdego dziecka – małego i dużego!

źródło opisu: http://www.empik.com/kurcze-blade-chotomska-wanda,...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/kurcze-blade-chotomska-wanda,...»

Dominiqe83 | 2017-02-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Alusiowe

Wierszyk Wandy Chotomskiej przedstawiony w dwujęzycznej formie i okraszony genialnymi ilustracjami Edwarda Lutczyna sprawi przyjemność zarówno dziecku, jak i rodzicom. Można czytać go do znudzenia :)

Reniek | 2014-02-17

Kolorowe ilustracje, wpadający w ucho tekst.

Marzena | 2012-03-29

Kurcze blade! nie mogłam się oprzeć.
Bez tej książki dzieciństwo byłoby smutniejsze.Perypetie niesfornego kurczęcia bawią niezmiennie.
Oboje z bratem do tej pory znamy "Kurcze blade" na pamięć.
Teraz pięknie wydane kartonowe, kolorowe i dwujęzyczne rusza kurcze blade w świat.
W moim wypadku chyba pofrunie do Londynu do znajomych.
Polecam!

KhalDrogo | 2017-09-26
Na półkach: Przeczytane, 2017, Dla dzieci
Przeczytana: 26 września 2017

Mój czterolatek uwielbia i zna na pamięć :)

Jest to książeczka ze sztywnymi, tekturowymi stronami. W środku znajdziemy jeden wierszyk Wandy Chotomskiej.
Niby niewiele, ale za to wiersz ten jest przezabawny, a sama książka wspaniale wydana, a na dodatek dwujęzyczna. Napisana w języku polskim oraz angielskim. Jest wspaniałym rozwiązaniem dla dzieciaczków uczących się właśnie języka angielskiego.

Wracając do wyglądu książki... Muszę się nim pozachwycać :) Ilustracje, które narysował Edward Lutczyn są rewelacyjne. Bardzo humorystyczne, a na dodatek umieszczone na jednolitych, bardzo kolorowych tłach. Takie mocna barwy są wspaniałym pomysłem :)

Dzięki nim oraz sztywnym kartkom, książeczka ta idealnie nadaje się już dla niemowlaków. Na pewno każdy maluszek będzie nią zachwycony :) Małe rączki na pewno z chęcią potrenują przewracanie kartek, a oczka nie będą mogły oderwać się od tych wielobarwnych obrazków :)

Podsumowując, jest to idealna pozycja i dla starszaków i dla maluszków :) Jak najbardziej polecam.

Rewelacja. Tekst genialny. Po polsku i angielsku. Książeczka cała kartonikowa. Książeczka cała kartonikowa co przy mojej wszystko gniecącej i gryzącej córce jest super ważne ;-)

bbeti | 2013-07-31

Cudowne wspomnienie z dzieciństwa! Wpada w ucho, podoba się i małym i tym większym. Ponadczasowa! :)

ZwykłaMatka | 2015-11-11
Na półkach: Przeczytane, Czytane córci