Kurczę blade

2010-01-01
2010-01-01
20 min.
Barbara Bogoczek

Okładka książki Świerszczyk. Wielka księga Paweł Beręsewicz, Grzegorz Chomicz, Łukasz Dębski, Ewa Dziewulska, Piotr Gabrysz, Dorota Gellner, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Melania Kapelusz, Grzegorz Kasdepke, Irena Landau, Jakub Lepiorz, Ada Modrzanka, Piotr Olszówka, Elżbieta Pałasz, Tomasz Plebański, Joanna Plesnar, Marcin Przewoźniak, Zofia Stanecka, Małgorzata Strzałkowska, Andrzej Krzysztof Torbus, Maciej Trzepałka, Agnieszka Urbańska, Natalia Usenko, Wojciech Widłak, Rafał Witek, Ewa Zachara
Świerszczyk. W... Paweł Beręsewicz,&n...
Okładka książki Pomelo i przeciwieństwa Ramona Bădescu, Benjamin Chaud
Pomelo i przec... Ramona Bădescu, Ben...
Okładka książki Czy umiesz gwizdać, Joanno? Anna Höglund, Ulf Stark
Czy umiesz gwi... Anna Höglund, Ulf S...

Wanda Chotomska była jedną z moich ulubionych autorek kiedy sama jeszcze byłam dzieckiem, więc miło mi przedstawić Jej twórczość kolejnemu pokoleniu.

Każda z tych książeczek jest całokartonowa i jest poświęcona jednemu wierszowi. Moim faworytem pośród tych dwóch tytułów to oczywiście książka o smoku, jakoże uwielbiam legendy 😃

Coś co mnie zaskoczyło to wersja dwujęzyczna. Jak widzicie wiersz możemy czytać oryginalnie w wersji po Polsku, ale mamy również tłumaczenie na język Angielski. Czy to nie będzie wspaniałe ćwiczenie dla dzieci, a może również i dla Was?

Coś co mnie zaskoczyło to wersja dwujęzyczna....

Są takie książki dla dzieci, które mimo upływu lat wciąż nas zachwycają, oczarowują swoją fabularną i ilustracyjną wymową oraz bawią w iście magiczny sposób... Do grona tych pozycji zalicza się z pewnością wspaniała opowieść Wandy Chotomskiej pt. „Kurczę blade”, której to nowe i niezwykle efektowne wydanie ukazało się właśnie nakładem Wydawnictwa Babaryba. Zapraszam do poznania recenzji tej literackiej bajki.

To bajkowa, wierszowana, przezabawna i niezwykle klimatyczna opowieść o małym kurczaku i pewnym dziadku. A wszystko bierze swój początek od zakupu dorodnego jajka przez wspomnianego dziadka, który ma ochotę na pyszny kogel mogel... Tyle tylko, że nagle jajko pęka, a z jego wnętrza wydostaje się rezolutny kurczak! I tak też rozpoczyna się barwna, zabawna i wypełniona wielką przygodą batalia między tymi dwoma bohaterami, którą zwieńczy prześmieszny finał...

Nieodżałowana Wanda Chotomska oddała tu w ręce czytelników piękną, przystępną dla dziecięcego odbiorcy i raz jeszcze to podkreślę – zabawną, bajkę. To prosta historia, która nawiązuje do tradycji wierszowanej bajki właśnie, oferując odbiorcom ciekawą, klimatyczną i porywającą opowieść. A treści jej dopełniają kultowe już ilustracje Edwarda Lutczyna, które są po prostu piękne i jedyne w swoim rodzaju. Ba! - na tym oferta tego tytułu bynajmniej się nie kończy, gdyż dodatkowo mamy tu obok polskiego tekstu jego anglojęzyczne tłumaczenie, co może stanowić wspaniałą lekcję tego obcego języka.

Fabularna strona książki jest naprawdę wspaniałą i niezwykle efektowną, gdy oto poznajemy kolejne perypetie małego kurczaka i dziadka, który robi wszystko, by pozbyć się natręta, a przy okazji i zaspokoić głód... Jednakże wszystko to jest podane z humorem, gracją i w niezwykle ciepłej atmosferze, dzięki czemu nie ma tu mowy o jakimkolwiek zagrożeniu dla dziecięcego odbiorcy na polu przemocy itd. To przede wszystkim zabawna bajka oraz piękno polskiego słowa, rymu i znaczeń, które pozostają na długo w naszej pamięci.

Mianem pięknych trzeba określić również ilustracje Edwarda Lutczyna, które obrazują nam tę zabawną opowieść. A przybierają one postać kolorowego, jednolitego tła całej strony oraz umiejscowionej w centralnym miejscu osoby dziadka, kurczaka lub babci wraz z różnego rodzaju domowymi sprzętami. To płynna i lekka kreska, bardzo bajkowy klimat i oczywiście wspaniałe, niezwykle intensywne kolory. Do tego warto wspomnieć o efektownym, kartonowym wydaniu tej pozycji, które z pewnością zachwyci każde dziecko.

Dlaczego warto sięgnąć po tę wspaniałą bajkową opowieść…? Przede wszystkim z uwagi na fakt, iż stanowi ona prostą, zabawną, ze wszech miar bezpieczną i jakże bardzo naszą polską historię, która od lat bawi czytelników w naszym kraju. Poza tym lektura tej książeczki niesie sobą znacznie więcej, aniżeli samą zabawę i rozrywkę, gdyż jest to także cenna lekcja polskiego i angielskiego języka. Mało…? Zatem dodajmy do tego również piękny i cenny morał o tym, iż zawiść i złość nigdy nie jest dobrym doradcą, o czym to przekonuje się na własnej skórze jeden z głównych bohaterów opowieści…

Książka Wandy Chotomskiej pt. „Kurczę blade”, to kwintesencja mądrej i zabawnej bajki dla dzieci. To wspaniały pomysł, jego znakomite przełożenie na język wiersza oraz piękne ilustracje, które dopełniają sobą pełni dzieła. Z tych wszystkich względów gorąco polecam i zachęcam was do podarowania waszym pociechom tego świetnego tytułu, który okaże się idealnym prezentem na każdy czas.

#WyzwanieLC2021 #Czerwiec #Książka z obrazkami

Genialny wierszyk z genialnymi ilustracjami Edwarda Lutczyna!!!

Książka uwielbiana przeze mnie w czasach dzieciństwa absolutnie się nie starzeje i jest też hitem dla mojej córki. Czytałyśmy już ze sto razy, a kolejne tyle na pewno przed nami :)

Kolorowe strony z zabawnym dziadkiem goniącym za kurczęciem to przednia rozrywka. Polecam z całego serca!

#WyzwanieLC2021 #Czerwiec #Książka z obrazkami

Genialny wierszyk z genialnymi ilustracjami Edwarda Lutczyna!!!

Kolorowe strony z zabawnym dziadkiem goniącym za kurczęciem to przednia...

Kto z Was nie zna kultowego wiersza Wandy Chotomskiej "Kurczę blade"? Przyznam szczerze, że ja nie znałam, bądź nie pamiętałam. Za to moja córka bardzo polubiła ten wiersz, opowiadający niezwykle zabawne zdarzenie z kurczakiem i dziadkiem w rolach głównych. Niesforny kurczak sprawia, że czytelnik śmieje się w głos i chce czytać wciąż od nowa, od nowa. Ale to nie wszystko. Kolejne wersy okraszone są świetnymi ilustracjami Edwarda Lutczyna. Bardzo humorystyczne, umieszczone na jednolitych kolorystycznie kartonowych stronach, które doskonale kontrastują i nie rozpraszają. Książka jest kolorowa, przyciąga wzrok, a ten sam wiersz napisany po angielsku to doskonała lekcja dla dzieci uczących się języka. Polecam jak najbardziej, Wasze dzieci będą zachwycone!

Mój czterolatek uwielbia i zna na pamięć :)

Mój czterolatek uwielbia i zna na pamięć :)

Wierszyk Wandy Chotomskiej przedstawiony w dwujęzycznej formie i okraszony genialnymi ilustracjami Edwarda Lutczyna sprawi przyjemność zarówno dziecku, jak i rodzicom. Można czytać go do znudzenia :)

Rewelacja. Tekst genialny. Po polsku i angielsku. Książeczka cała kartonikowa. Książeczka cała kartonikowa co przy mojej wszystko gniecącej i gryzącej córce jest super ważne ;-)

Kolorowe ilustracje, wpadający w ucho tekst.

Kolorowe ilustracje, wpadający w ucho tekst.

Cudowne wspomnienie z dzieciństwa! Wpada w ucho, podoba się i małym i tym większym. Ponadczasowa! :)

• Dla dzieci
  • Książki 2016 Hela
  • Prywatna biblioteczka
  • Półka córki
  • 2017
  • Czytane z córką

Dodaj cytat z książki Kurczę blade