Whitney Houston. Zawsze będziemy Cię kochać

Wydawnictwo: Videograf
978-83-7835-019-4
muzyka, biografia, Whitney Houston
Booka

Sylwetka jednej z najpopularniejszych czarnoskórych piosenkarek muzyki pop, której przedwczesna śmierć zasmuciła miliony fanów na całym świecie. Wokalistka o niespotykanej skali głosu, autorka piosenek, aktorka, producentka filmowa była najczęściej nagradzaną artystką w dziejach. Obdarzona niezwykle silnym pop -gospelowym głosem, któremu zawdzięcza przydomek „The Voice”, stała się jedną z największych gwiazd światowej muzyki. Mając na koncie 170 milionów sprzedanych płyt i kilka znaczących ról filmowych, osiągnęła sukces, z którym nie potrafiła sobie poradzić. Liczne uzależnienia, z którymi z różnym skutkiem próbowała walczyć, skandale rodzinne i obyczajowe, coraz częste stany depresyjne legły cieniem na jej karierze, aż wreszcie doprowadziły do tragicznego końca.

źródło opisu: http://www.dictum.pl/books/show/14826

źródło okładki: http://www.dictum.pl/images/covers/14826.jpg

ElViento | 2016-12-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 05 grudnia 2016

Książka niezła, ale czuje niedosyt. W całej plejadzie faktów o Whitney, zarówno bardziej prywatnych, jak i tych dotyczących kariery, kryje się spora dawka informacji zupełnie nie związanych z Artystka, które czyta się jak przydługie opisy przyrody w "Nad Niemnem". Po prostu przelatuje się wzrokiem. Szkoda, że w to miejsce autor nie dodał większej ilości informacji o Nippy, chociażby bardziej rozbudowanych informacji o trasach czy twórczości. Mimo wszystko, pozycja całkiem udana.

Pozostaje tylko pytanie, czemu nam to zrobiłaś Nippy? Czy to musiała być cena za talent i sławę? Czy aby nie zbyt kosztowna cena?

fuchsia | 2014-03-19
Przeczytana: 19 marca 2014

Szybko się czyta. Książką zawiera wiele wątków historycznych (niekoniecznie związanych bezpośrednio z samą Whitney) pomagających się "wczuć".

Monika | 2017-11-19
Patryk | 2017-06-29