Amy. Moja córka

2012-07-18
2012-07-18
2012-06-26
Aleksandra Machura
amy winehouse biografia fundacja uzależenienie rodzina piosenkarka frank

Dziewczyna, która kochała zbyt mocno

Amy Winehouse zasługuje na miano muzycznej ikony , dziewczyna ze specyficznym niskim i mocnym głosem oraz niepowtarzalnym image chyba każdemu utkwiła w pamięci . Biografia artystki napisana przez jej ojca, może wydawać się nieobiektywna, jednak Mitch z całą szczerością opowiedział o uzależnieniach Amy i walce z nimi. Życie Amy Winehouse to prawdziwy rollercoaster, wzloty i upadki, toksyczny związek, uzależnienie od twardych narkotyków i alkoholu, zapaści, niezliczone próby porzucenia nałogów, odwyki i powrót do punktu wyjścia.Początkowo nie podchodziłam do książki emocjonalnie, ale w międzyczasie posłuchałam kilku piosenek Amy, obejrzałam nagrania z koncertów,gdzie Amy wychodziła na scenę pijana, naćpana, zrozumiałam dramat tej kobiety. To zmieniło moje spojrzenie na artystkę i jej problemy. Szkoda takiego zmarnowanego talentu, ale przede wszystkim szkoda życia przerwanego w tak młodym wieku. W moim odczuciu książka jest warta przeczytania i polecenia innym.

Jak wyglądałoby teraz życie Amy Winehouse gdyby na swojej drodze nie poznała swojego pierwszego męża i nie popadła w destrukcyjne nałogi? Czy wydawałaby kolejne płyty? Czy miała już kilkoro upragnionych dzieci i wiodła szczęśliwe życie? Możemy jedynie spekulować towarzysząc jej ojcu w drodze przez wspomnienia. Szczera, pełna troski, bólu i nadziei opowieść o dzieciństwie, pierwszych krokach w świecie muzyki i ciężkiej walce. Do głębi poruszająca i pozostająca na długo w duszy po lekturze.

Czytałam po angielsku.

Lekka książka, pisana z uczuciem. Zawiera dużo anegdot.

Ciekawiło mnie, z jakiej perspektywy przedstawi życie Amy jej ojciec.
Myślę że poprzez założenie i rozwijanie fundacji wykazał córce duży szacunek.

Nie wydaje mi się, żeby pozycja przybliżała do Amy. Mam wrażenie, że z tych stron jednak trudno wyczytać, jaka była.

Czytałam po angielsku.

Lekka książka, pisana z uczuciem. Zawiera dużo anegdot.

Ciekawiło mnie, z jakiej perspektywy przedstawi życie Amy jej ojciec.
Myślę że poprzez założenie i rozwijanie fundacji wykazał córce duży szacunek.

Amy - biografia spisana przez ojca, opowieść pełna miłości i zrozumienia. Poznajemy w niej wielką gwiazdę, która spokojnie mogłaby być naszą kumpelą czy sąsiadką. Jednakże miała pecha i natknęła się na człowieka, który doprowadził ją do nieuchronnego.

Biografia nieco szerzej otworzyła mi oczy. Spojrzałam na niektóre aspekty tej historii z innej perspektywy i za to jestem wdzięczna. Niby jedna osoby i jedno życie, a tak wiele sposobów widzenia jej historii. Ta książka jest jednym z nich i jest bardzo dobra. Polecam ją nie tylko fanom piosenkarki, ale przede wszystkim ludziom, którzy szukają prawdy, inspiracji, czy siły do walki z samym sobą.

Myślę że z prawdą to ma niewiele wspolnego, choć może tak wlasnie jest zapamiętane przez jej ojca i dla niego jest to prawda.

Mocna lektura opowiadająca wzmagania ojca pewnej narkomanki, która była utalentowana Amy Winehouse. Pasaże od których włosy staja dęba zmusiły mnie do robienia przerw w lekturze.

Pracuję m.in. w odwyku. Lubię Amy. Ta książka to taka dyskusja pomiędzy wiedzą merytoryczną, a serduchem, które z żalu się rwie.

Za jednym zamachem przeczytana. Fajnie, że powstała w opozycji do filmu. Obiektywizm, obiektywizm, obiektywizm...

Solidny reportaż, głównie skupiony na uzależnieniu od narkotyków i alkoholu. Drugim torem idą romanse, a głównie kłótnie.

• Biografie
  • Biografia