Czyj kryzys, czyja odpowiedź?

Książka jest przypisana do serii/cyklu "bilbioteka Le monde diplomatique". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Książka i Prasa
978-83-627-4460-2
NYUSZI

Susan George łączy radykalizm krytyki i pragmatyczne poszukiwanie wyjścia z kryzysu, w jakim pogrążył się kapitalizm. W prosty, azarazem pełen niezwykłej erudycji sposób, autorka wyjaśnia strukturalne przyczyny globalnego załamania, rządzące nim mechanizmy i wskazuje na możliwe alternatywy systemu, który przez lata prezentowano jako bezalternatywny. Książkę tę czyta się niczym kryminał i nie ma w tym nic dziwnego, bo u podłoża upadającego właśnie porządku tkwi kombinacja przestępczej chciwości kapitalistów i bankierów z utopijną wiarą w to, że uzyskane kosztem większości niebotyczne zyski paru procent najbogatszych przełożą się kiedyś na korzyści dla pozostałych. George demaskuje teoretyczny fałsz i dramatyczne konsekwencje tych założeń. Nie ogranicza się przy tym do apelowania do rządzących, aby zmienili złą politykę, ale wskazuje na kluczową rolę oporu społecznego, bo tylko jego siła może doprowadzić do niezbędnej transformacji – zarówno na poziomieoszczególnych państw, jak i gospodarki światowej.

źródło opisu: Instytut Wydawniczy Książka i Prasa; bilbioteka Le monde diplomatique

źródło okładki: http://www.monde-diplomatique.pl/biblio/george.jpg

kind_of_alien | 2012-08-22
Przeczytana: grudzień 2011

Książka napisana przez jakąś mocno lewicującą Panią, na moje oko członkinię Greenpeace albo innej tego typu organizacji. Sama diagnoza problemów gospodarki nie jest taka zła, gorzej z proponowanymi rozwiązaniami. Nie doczytałem jej do końca, bo cała ta książka to zwykłe dorabianie teorii do z góry określonej tezy.

sawraf | 2016-01-28
Przeczytana: 30 kwietnia 2016