Między niebem a piekłem

Wydawnictwo: Novae Res
diabeł, anioł, piekło, ziemia, niebo
Isadora

„Między niebem a piekłem” to porywająca opowieść o dwóch banitach zesłanych na Ziemię: diable Seth’ie i aniele Bartłomieju. Przypadkowe spotkanie powoduje, iż ze względu na obopólne korzyści, postanawiają zamieszkać razem. Książka opowiada o wspólnych wysiłkach, które mają doprowadzić ich z powrotem do domu, gdzie nie będą musieli mierzyć się z codziennymi problemami życia na Ziemi.

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2012

źródło okładki: http://zaczytani.pl/

Isadora | 2012-02-22
Na półkach: Powieść, Przeczytane
Przeczytana: 22 lutego 2012

Kiedy tylko przeczytałam opis książki, z którego wynikało, że jest to historia skazanych na swoje towarzystwo dwóch odwiecznych antagonistów - anioła i diabła - w dodatku opowiedziana z humorem, bez wahania skusiłam się na lekturę. Spodziewałam się lekkiej, dowcipnej, może nawet ironicznej opowieści - i nie zawiodłam się. Książka Grzegorza Polaczka rozbawiła mnie do łez, i to niejeden raz. Ale po kolei.

Uciekinier z piekła, diabeł z Departamentu Kuszeń o imieniu Seth ma nie lada problem: próbuje znaleźć na Ziemi schronienie przed swoimi rozwścieczonymi pobratymcami. W jednym z klubów, gdzie bezskutecznie próbuje znieczulić się alkoholem, jego wzrok pada na spitego do nieprzytomności osobnika, w którym bezbłędnie rozpoznaje anioła. W głowie zaintrygowanego Setha wykluwa się plan; postanawia wprosić się do jego domu i przechować tam do momentu przyschnięcia sprawy słusznie zakładając, że najciemniej pod latarnią i żadnemu diabłu nie przyjdzie do głowy szukać go w towarzystwie...

Krasnoludek Monika | 2013-01-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Przygoda
Przeczytana: 23 stycznia 2013

Ciekawa książka, przy której można spokojnie się pośmiać. Polecam;)

Magda MS | 2017-12-02
Konrad | 2017-09-07