Zrozumieć psa

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
flora i fauna

zachowanie, mowa ciała, komunikacja, zmysły, rasy, umiejętności, problemy. Co oznaczają: szczekanie, warkot, skomlenie i skowyta Co pies chce nam powiedzieć i najważniejsze czy go słuchamy i rozumiemya W tej bogato ilustrowanej książce można znaleźć wiele informacji na temat zachowania psów i odpowiedzi na pytania nurtujące ich właścicieli. Praktyczne wskazówki pozwolą nawiązać głęboką, wieloletnią więź z psem przyjacielem. Lęk i złość uzewnętrzniają się w ruchach uszu i ogona. Psy i koty mogą żyć w zgodzie pod jednym dachem. Dotyk i masaż wpływa bardzo korzystnie na zdrowie i psychikę psa. Charakterystyka ponad trzydziestu ras pozwala wybrać psa, z którym będzie nam się dobrze żyło.

Kamciax | 2014-12-20

Moim zdaniem dobry poradnik dla początkujących, ale bez szału.
Jedna rzecz mi się bardzo nie spodobała i za nią głównie poleciały gwiazdki - używanie określenia ,,psy zabawki" na rasy miniaturowe... Myślę, że komentarz zbędny...
Poza tym nazewnictwo ras - po co używać częściej mniej znanych określeń (jak np. Spaniel rycerski króla Karola zamiast po prostu Cavalier King Charles Spaniel lub Chiński pies czubaty zamiast Grzywacz Chiński). Jestem też zdania, że w części ,,dziedzictwo rasowe" albo decydujemy się na spolszczenie albo piszemy oryginalne nazwy i tego też trzymamy się przy całym spisie (jak np. Saarlooswolfhond ma przecież swój polski odpowiednik - Wilczak Saarloosa).

Alison | 2014-12-29

Czy nie każdy w dzieciństwie chce mieć przyjaciela?

Ta książka świetnie pokazała mi ile trzeba się tym przyjacielem zajmować, także myśle, że dla mojej mamy był to świetny zakup, bo przestałam cały czas jej zawracać głowe :)

(Za to wzbogaciłam się w pięknego, wielkiego pluszaka)

Gosia Bodnar | 2010-10-17

Książka świetna, sprawdza się w roli poradnika oraz ogólnego informatora o naszych czteronożnych przyjacielach. (:

elrosa | 2013-11-12
pekosia | 2012-12-27