Broń sportowa i wyczynowa. Poradnik

Wydawnictwo: Bellona
poradniki

Kolejna książka znanego autora i znawcy broni, tym razem poświęcona broni wyczynowej i sportowej. Przeznaczona dla wszystkich, także bardzo młodych odbiorców, dlatego napisana jest dostępnym językiem, bez stosowania skomplikowanej fachowej terminologii. Autor skupił się głównie na karabinach, w tym przeznaczonych do strzelania w konkurencji 300 i więcej metrów, gdyż od połowy 2006 roku, zaczęło rodzić się w Polsce zainteresowanie strzelaniem na długie dystanse. Nie ulega wątpliwości, iż pojawiła się w naszym kraju nowa dyscyplina sportowa strzelanie długodystansowe. Na takie zawody, prócz myśliwych i sportowców, przyjeżdżają także snajperzy policyjni oraz wojskowi. Prócz opisów broni, wiele miejsca w książce zajęła optyka, gdyż bez dobrze dobranej lunety celowniczej nie ma mowy o sukcesie strzeleckim.

Manisław | 2011-05-08
rawilk | 2011-01-05