Poradnik babuni

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
6 (5 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
poradniki

Czy krowy leżące na pastwisku zwiastują deszcza Co pokrzywy mówią o jakości gleby w domua Dlaczego czosnku nie wolno siekać nożema Ile prawdy jest w powiedzeniu: Nakarm przeziębienie i zagłódź gorączkęa Dlaczego gotowanego jajka nie wolno jeść srebrną łyżkąa Czy pijąc mleko, będziesz wielkia Ten pięknie ilustrowany zbiór uświęconych tradycją mądrości ludowych zawiera odpowiedzi na te i inne pytania, ujawniając całą prawdę, jaką skrywają przysłowia i porzekadła. Autorka wyjaśnia, czy i dlaczego są one wciąż aktualne. W Poradniku Babuni zebrano przekazywane z pokolenia porady ogrodnicze oraz kuchenne, wskazówki dotyczące pielęgnacji zdrowia i urody, a także przepisy savoir-vivre u. Ta książka to niezwykły zbiór porzekadeł, prawd życiowych i nauk głoszonych przez Twoje babcie, prababcie, a jednocześnie naukowa odpowiedź na pytanie, które z nich warto stosować, a o których lepiej zapomnieć.

AuroraBorealis | 2015-07-22
Przeczytana: 21 lipca 2015

Nie jest to typowy poradnik, raczej zbiór ciekawostek, powiedzonek, czy mądrości ludowych. Książka podzielona na kilka rozdziałów m.in.: lekcje życia, idealna pani domu, niezbędnik ogrodnika, porady kuchenne, zdrowie i uroda, niania wie najlepiej oraz znaki przyrody.

Każda rada jest krótko opisana i wyjaśniona, często ma powiązania historyczne, a ogólne informacje zwykle zostały zaczerpnięte z angielskich poradników popularnych w 19stym czy 20stym wieku.

Występują głównie porady ciekawsze lub powszechnie znane jak np: słonie nigdy nie zapominają; darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby; jeśli stłuczesz lustro, czeka cię siedem lat nieszczęścia; kamień w czajniku usuwaj za pomocą octu; rośliny przesadzaj, gdy na dworze pada; cebulę obieraj zawsze pod wodą; w zimnej kuchni chleba nie upieczesz; ryby są dobre na pamięć; zimne ręce – gorące serce; nakarm przeziębienie i zagłódź gorączkę; na kaca najlepszy klin; mleko matki jest najlepsze; konie śpią na stojąco.

Dobra dla...

| 2011-02-15

Wiele praktycznych porad, niekiedy zaskakujących:)

Kreestal | 2013-05-02
Anna | 2011-03-25