Jak zrobić niemal wszystko. Uniwersalny poradnik domowy od A do Z

Wydawnictwo: Reader's Digest
How to do just about anything
poradniki
joly_fh

Jak wykonać prowizoryczny temblak, gdy dziecko złamie rękę? Co zrobić, gdy zatkają się przewody w pralce? Jak uratować zwarzony sos? Co poradzisz na atak gąsienic w ogrodzie? Z takimi – i wieloma innymi – problemami poradzimy sobie bez trudu, jeśli będziesz miał pod ręką poradnik Jak zrobić niemal wszystko. Zostały w nim zebrane przydatne informacje z najróżniejszych dziedzin. Nie każda awaria sprzętu domowego wymaga wezwania fachowca. Po co płacić krocie, skoro samemu można poradzić sobie z usterką?

W książce są rady, jak postępować krok po kroku, by zreperować kran, pralkę czy rozchybotane krzesło, a nawet jak wyremontować dom. Jest w niej też zawarta spora dawka wiedzy medycznej przydatnej na przykład w sytuacji, gdy ktoś w domu zemdleje, zakrztusi się czy zostanie porażony prądem. Panie domu dzięki temu poradnikowi poradzą sobie z oprawianiem ryb, organizacją przyjęć oraz przyrządzaniem homarów. Znajdą w niej także wiele sprawdzonych przepisów na smaczne potrawy. Uprawa ogrodu również przestanie nastręczać trudności, bo książka podpowiada, jak przycinać krzewy, zrobić kompostownik i inspekt, przygotować glebę do uprawy albo zaplanować rabaty. Dostarcza też przydatnej wiedzy komputerowej, podanej w wyjątkowo przystępny sposób oraz rad, w co bawić się z dziećmi, by czas spędzany z nimi był jak najprzyjemniejszy.

źródło opisu: Reader's Digest, 2012

źródło okładki: http://sklep.digest.com.pl/katalog/jak-zrobic-niemal-wszystko