Podwójna intryga

Okładka książki Podwójna intryga Stella Cameron
Okładka książki Podwójna intryga
Stella Cameron Wydawnictwo: Harlequin Seria: Harlequin Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
Harlequin Romans Historyczny
A Useful Affair
Harlequin
2011-01-01
2011-01-01
2004-03-01
Małgorzata Hesko-Kołodzińska

Miałam wrażenie, że w historii jest jeden wielki chaos. Kto, kogo ma uwieść, co nim kieruje i jak to ma zrobić. Dodatkowo emocje między bohaterami nie były zupełnie wyczuwalne i nie do końca jest dla mnie zrozumiałe skąd wzięły się jakiekolwiek uczucia. Trzeba jednak przyznać, że mąż bohaterki był dość pomysłowy w zakresie "gorących źródeł" I organizowanych "imprez kąpielowych"...

Ta historia pełna jest intryg, knowań i niebezpiecznych sytuacji. Głównym bohaterem jest John Elliot markiz Granville. Poprzez niespodziewany i straszny rozwój wypadków stracił on w jednej chwili ukochanego kuzyna i kuzynkę, stając się jednocześnie opiekunem ich jedynej córeczki Chloe. Udaje mu się na szczęście dojść do tego, kto stoi za morderstwem jego bliskich i od tej pory pragnie on jedynie zemsty. Jego plan polega na zniesławieniu i pogrążeniu tym samym nowobogackiego Bernarda Leggita, którym kieruje pragnienie dostania się do arystokratycznych kręgów. John postanawia uwieść młodą i piękną żonę Bernarda, aby później ujawnić ich romans. Nie zdaje on sobie jednak sprawy, że kobieta na którą chce zarzucić sidła, nie jest trzpiotowatą panną i również coś planuje.
Hattie została zmuszona do zamążpójścia. Bernard doprowadził jej rodzinę do ruiny, po czym postawił jej ultimatum albo za niego wyjdzie, albo wszyscy wylądują na bruku. Między tą dwójką nie ma uczuć. Ona jest młoda, piękna i szczera., a on stary, zachłanny i okrutny. Hattie nie marzy już o miłości, gdyż wie że jej najważniejszym celem powinno być uratowanie rodziny. Odkłada więc każde pieniądze jakie dostaje od Bernarda, aby w odpowiednim momencie od niego uciec i żyć samotnie. Niestety mąż staje się coraz bardziej podejrzliwy, a ona nie umie sobie dać już rady sama. Wtedy na jej drodze staje markiz Granville, który wydaje się być wręcz idealną osobą, która może jej pomóc. Hattie jednak nie zamierza mu powiedzieć, po co jest jej on potrzeby.

Stella Cameron urodziła się w Wielkiej Brytanii, a obecnie mieszka w USA. Jest pisarką książek z gatunku romans. Swoje dzieła publikuje również pod pseudonimami Alicia Brandon i Jane Worth Abbot. Jej tytuły cieszą się ogromną popularnością i często zajmują wysokie miejsca na listach bestsellerów New York Times'a.

Seria Powieść historyczna wydawana przez Harlequin jest moją ulubioną, gdyż łączy ze sobą romans i akcje, a dodatkowo wszystko rozgrywa się w dawnych czasach. W tej historii głównym wątkiem były intrygi, które oplatają praktycznie wszystkich bohaterów. Miłość czy pożądanie to w tej powieści sprawy podrzędne, gdyż najważniejszą jest zemsta na okrutnym Bernardzie. Postacie są ciekawe i głęboko przedstawione. Autorka dokładnie motywuje ich zachowania i sprawnie łączy ze sobą wszystkie wątki. Mimo iż jest to ponad 300 stron nie odczułam w żadnym momencie, że akcja jest przegadana albo bezsensownie się ciągnie.

Do gustu przypadło mi również wydanie. Jest to poręczna książka w formacie kieszonkowym, którą mogłam zabrać wszędzie ze sobą. Bardzo podoba mi się również jej okładka, która emanuje erotyzmem i intryganctwem. Twarz tej kobiety jest z jednej strony pociągająca, a z drugiej tajemnicza i zapowiadająca, że jest to osoba świadoma tego co robi, a nawet ma w tym jakiś cel.

Powiem, że jestem miło zaskoczona tą książką, gdyż nie jest to konkretnie romans do jakiego przywykłam, czy jakiego się spodziewałam. Sporo akcji, wielowątkowość i wszechobecna intryga sprawiają, że książka ta jest naprawdę całkiem niezłą opowieścią. Polecam ją jako formę relaksu w wolnej chwili :)

• Romans historyczny
  • Powieści/romanse historyczne
  • Harlequin
  • Przyjaciolki :*
  • Cameron Stella
  • Dawno...

Dodaj cytat z książki Podwójna intryga