historia
Bubełe

*Od świadomości plemiennej do narodowej i państwowej świadomości w Polsce średniowiecza. *Pojęcie ojczyzny-państwa w okresie rozbicia dzielnicowego i po zjednoczeniu ziem polskich w XVI w. *Doba jagiellońska - zalążki ponadstanowego rozumienia pojęć ojczyzna, naród, państwo. *Rozbiory - brak własnej państwowości, walka o nią, zaostrzenie poczucia więzi narodowej. *Przemiany społeczne i...

*Przemiany społeczne i polityczne Polski Ludowej likwidują antagonizmy klasowe wewnątrz narodu, upowszechniają, umacniają więź narodową.

źródło opisu: PIW, 1970

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
komestor | 2015-06-18
| 2016-08-26