Okładka książki Ojczyzna, naród, państwo

papier
Bishvilcha
0 (0 ocen i 0 opinii)

Opis książki

*Od świadomości plemiennej do narodowej i państwowej świadomości w Polsce średniowiecza. *Pojęcie ojczyzny-państwa w okresie rozbicia dzielnicowego i po zjednoczeniu ziem polskich w XVI w. *Doba jagiellońska - zalążki ponadstanowego rozumienia pojęć ojczyzna, naród, państwo. *Rozbiory - brak własnej państwowości, walka o nią, zaostrzenie poczucia więzi narodowej. *Przemiany społeczne i polityczne...

*Przemiany społeczne i polityczne Polski Ludowej likwidują antagonizmy klasowe wewnątrz narodu, upowszechniają, umacniają więź narodową.

źródło opisu: PIW, 1970

źródło okładki: Zdjęcie autorskie