Pretty Little Liars. Zabójcze

Tłumaczenie: Mateusz Borowski
Cykl: Pretty Little Liars (tom 6)
Wydawnictwo: Otwarte
Darmowe dodatki Edytuj książkę
Pretty Little Liars. Killer
9788375151954
Rose

Szósty tom serii Preety Little Liars.

Każdy ma coś na sumieniu.
A.

Emily, Aria, Spencer i Hanna mają coraz mniej czasu na odkrycie prawdy.
Dziewczyny muszą rozwiązać zagadkę, bo inaczej A. zacznie realizować swoje groźby.
Jason, starszy brat Ali, chyba coś wie, ale nie chce uchylić nawet rąbka tajemnicy.

Komu uda się odnaleźć brakujący element układanki?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3304,tytu...(?)

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3304,tytu...»

Arlette | 2016-09-26
Na półkach: Beem, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 26 września 2016

Skończyłam szóstkę i całkowicie zapomniałam napisać o niej opinię, dlatego teraz się poprawiam. Może to przez to, że dopadł mnie kryzys serii. Książki zaczynają się zlewać w jedno, a nawiązania i przypomnienia do wcześniejszych wydarzeń okrutnie nudzą i odbierają radość z czytania. No dobra...ponarzekałam sobie, a teraz skupię się na pozytywach, bo ich nie brakuje.

Autorka wciąż potrafi zaskoczyć. Kłamczuchy muszą pomóc A. Dziwne? Nie wiedzą czy ten ktoś im sprzyja, czy może wręcz przeciwnie.
Emily myśli, że jej związek z chłopakiem jest bezpieczny i nic nie może mu zagrozić. Okazuje się jednak, że A. nie jest jej jedynym wrogiem, bo pewna pani w średnim wieku również życzy jej jak najgorzej.

Spencer decyduje się na ostateczny krok. Ryzykuje wszystko co ma w imię wspaniałej przyszłości. Wydaje jej się, że nareszcie odnalazła prawdziwą siebie i kogoś jeszcze. Czy opuści zninawidzone Rosewood?

Aria przeprowadza się do nowego domu ojca i przyszłej macochy. W jej życie wkracza...

nadzieja1925 | 2014-05-31
Przeczytana: 30 maja 2014

Nasze cztery przyjaciółki dostają wiadomość na imprezie u Spencer, idą do lasu, a tam znajdują... ciało Iana Thomasa. Wracają na imprezę po policjanta Wildena, ale w tym czasie ciało znika. Po pewnym czasie zaczynają go szukać, ale w końcu wyrobią sobie zdanie, że to dziewczyny wymyśliły, chcąc zwrócić na siebie uwagę.
Emily, Aria, Spencer i Hanna będą musiały działać na własną rękę wraz ze wskazówkami od A., ale jeżeli zrobią coś nie tak, to mogą stracić wiele... jak sobie poradzą?
A ponad to Kłamczuchy mają wiele własnych problemów: Emily postanawia przerzucić się na chłopaków, Hanna konkuruję ze swoją przyrodnią siostrą, Aria znalazła nowy obiekt westchnień, a Spencer znalazła pewną ważną osobę...

Sara Shepard wie co robi z piórem i pewnie dlatego tak dobrze nam się czyta jej dzieła! Polecam!

magda | 2013-07-19

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Spencer, podczas imprezy charytatywnej odbywającej się u niej w domu, dostaje tajemniczego smsa z prośbą o spotkanie w lesie. Kiedy dociera na miejsce z przerażeniem odkrywa, że na polanie znajdują się zwłoki… Po kilku minutach na miejscu zjawiają się Aria, Hanna i Emily. Na tym kończy się piąta część Pretty Little Liars i właśnie te wydarzenie rozpoczynają tom szósty.

Dziewczyny biegną do domu Spencer po inspektora Wildena, jednak kiedy docierają na polanę i chcą pokazać mu swoje makabryczne odkrycie, okazuje się, że zwłoki zniknęły. Policja przeczesuje teren, ale nie trafia na żaden ślad, przez co wiarygodność dziewczyn zostaje mocno nadszarpnięta. To jednak tylko jeden z wielu problemów z jakimi muszą się zmagać nasze bohaterki.

Zabójcze, podobnie zresztą jak poprzednie części, czyta się niesamowicie szybko. Autorka nadaj potrafi tak poprowadzić akcję, żeby zaciekawić czytelnika. Mnie szczególnie interesował wątek dotyczący Spencer, rozpoczęty w poprzedniej części. Stanęła...

Anita | 2013-12-19

Kolejna książka z serii Pretty Little Liars, kolejne kłamstwa, sekrety, zawroty akcji. Jednym słowem niesamowita część. Już sama nie wiem, czy ,,A" pomaga, czy wszystko utrudnia głównym bohaterkom.
W ,,Zabójczych" prawdopodobnie dowiadujemy się kto stoi za morderstwem Alison DiLaurentis. Mimo tego jestem pewna, że autorka tak rozegra to wszystko, że jeszcze będzie 5 innych podejrzanych i żaden prawdziwy, zapewne wszystko wyjawi nam w ostatniej części. Włącznie z tajemniczym ,,A", które nieco mnie zawiodło. Jakoś nie czułam dreszczyku, gdy wczytywałam się w esems'y od niego. Może dlatego, że odgrywa on teraz rolę pomocnika... Ufam jednak, że to tylko cisza przed burzą i w kolejnych tomach na nowo poczuję ten dreszczyk!

Ruthless_Woman | 2013-10-06
Przeczytana: 06 października 2013

Najlepsza w wszystkich części, które do tej pory przeczytałam. Wszystko dzieje się tak szybko, ledwo nadążałam, ale w pozytywnym sensie :)
Z wielką chęcią sięgam po następną część i mam madzieje, że coś nowego sie wyjaśni.

Lenka | 2016-10-24
Przeczytana: 24 października 2016

Ta część, jak i poprzednie, jest mega wciągająca i nie sposób się od niej oderwać, kiedy już zacznie się ją czytać. Tylko, czy to nie jest zbyt naciągane? Trochę jak w południowoamerykańskiej telenoweli, w której, kiedy nie wiadomo już jak zaskoczyć widza, dodaje się jakiś romans bądź trupa (choćby to nie do końca pasowało do całej akcji).
Poza tym zaczynają mi przeszkadzać dawne domniemane romanse Ali (13 – latka? Serio?) i wszechobecne, tajemnicze cienie przemykające między drzewami. No i prorocze sny dziewczyn… Jeszcze trochę i zrobi się z tego paranormal.
Oczywiście, że zamierzam czytać kolejne części, gdyż niesamowicie zżyłam się z bohaterkami (choć coraz częściej zachowują się irracjonalnie (i nie można tego zrzucić na ich młody wiek – tak się po prostu nie zachowuje nikt normalny). Poza tym jestem pełna podziwu dla autorki, za to że nie pogubiła się jeszcze w swoich zawiłych intrygach (chyba…).
No i punkt dla mnie, bo tym razem przewidziałam, kto jest „tym złym”.

lacerta | 2013-04-26
Na półkach: Ekranizacje, Przeczytane
Przeczytana: 26 kwietnia 2013

Tajemnice się mnożą. Chciałabym w końcu otrzymać odpowiedzi na wszystkie pytania, ale niestety wciąż pojawiają się nowe, nierozwiązane sprawy. Czyta się naprawdę szybko, a chociaż początek nie trzyma w napięciu to końcówka daje nam niezłego kopa. Najbardziej intryguje pojawianie się tajemniczej osoby.

młoda_pisarka | 2013-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2014

"CZASEM NIE ZAUWAŻAM, ŻE ŚPIEWAM..."

Akcja zaczyna się kolejnej feralnej dla czterech dziewczyn nocy. Tym razem biegną razem z Wildenem pokazać mu leżące posiniałe ciało Iana... Tyle, że na miejscu nie ma żadnych zwłok.

Znów zaczyna się wyścig z czasem, kiedy A. zaczyna podawać dziewczynom wskazówki odnośnie zadania, jakie od neigo dostały. Ale A. nie jest cierpliwe, a najbardziej nie lubi, kiedy dziewczyny są rozpraszane przez niepotrzebne sytuacje.

Hanna wciąż musi się zmagać z tym, że jej ojciec na siłę próbuje związać ją i jej prawie przyrodnią siostrę świętym węzłem przyjaźni, jakby tego było mało wciąż walczy o przywództwo w grupie. Emily zaczyna trudne zmagania, kiedy odkrywa, że matka jej nowego chłopaka wcale nie przepada za nią, tak jak stara się to okazywać.

Ale która z nich ma najgorzej? Jeszcze nie wspomniałam o Spencer i jej rodzinnych problemach, gdy nagle okazuje się, że może rzeczywiście nie należy do "prawowitych" członków rodziny. A Aria... O! Ile się u...

CzekolladowaMuffinka | 2016-07-14
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Kolejny tom przyniół ze sobą kolejne emocje. Im bliżej końca tym więcej nasuwa się pytań, ale czy zakapturzoną postacią na pewno jest Ali?

Spencer i jej odwieczny rywal zakochują się w sobie, ale czy ich uczucie przetrwa? Dziewczyna pragnie odszukać biologiczną matkę a kiedy jej się to udaje spotyka ją niemiła niespodzianka. Czy to wszystko jest sprawką A?

Aria spotyka się z Jasonem Dilaurenisem w którym podkochuje się od dzieciństwa. Dlaczego brat Ali dziwnie się zachowuje, co łączy go z Willdenem? Co ukrywają?

Emily i Issac BARDZO się do siebie zbliżają, jednak mama chłopaka nie potrafi jej zaakceptować, czy ich uczucie przetrwa próbę? Czy Emily wybaczy chłopakowi?

Myślę, że ta część była dość ciekawa tak samo jak poprzednie i autorka trzyma poziom i na pewno zabiorę się za kolejną część :)