Żegnaj depresjo! Poradnik dla osób pragnących odzyskać nadzieję w beznadziei

Okładka książki Żegnaj depresjo! Poradnik dla osób pragnących odzyskać nadzieję w beznadziei Neil Nedley
Neil Nedley Wydawnictwo: Fundacja Źródła Życia zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Depression: the way out
Fundacja Źródła Życia
2008-01-01
2008-01-01
Krzysztof Gmurkowski
zdrowie medycyna poradniki depresja psychiczna depresja choroby psychiczne zdrowie psychiczne

Do nowego wydania: Podnoszące na duchu przykłady z życia Abrahama Lincolna i Winstona Churchilla. Sposób podejścia do przyczyn depresji daje nadzieję na to, że chory chociaż po części ma wpływ na swój stan. opisy zagrożenia chorobami serca i innymi, które zwiększa depresja pogarsza samopoczucie. za dużo odnośników do innych fragmentów tekstu, jakby nie było spisu treści. książka jest za bardzo pstrokata, obrazki czasem rozpraszają. irytowały mnie odniesienia religijne. dużo przypisów redaktora sprostowujacych tekst - nie polecam starszego wydania. książka została napisana przez internistę, dlatego też jest ogólna, a zakres poruszanych kwestii jest bardzo szeroki. autor cytuje bardzo wiele badań - książka dobra jako źródło referatów, ale nie pomaga psychologicznie.

• Do myślenia
  • 📚 Posiadam