Allegro - kampania grudzień kat. współczesna

Zamek na skraju światów

Wydawnictwo: Askon
5 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
83-7452-008-6
Wiesia

/.../Akcja tej nowej powieści rozgrywa się współcześnie,w murach starego zamku. Bohater to twardo stąpający po ziemi realista i wyrachowany "gracz na scenie życia". Wyrwany ze środowiska akademickiego i wielkomiejskiego gwaru trafia w mury zamku,którego osobliwa historia wpływa na jego przeżycia i emocje. Skazany na izolację w obcym środowisku, ale również z nowym dla niego wymiarem...

Skazany na izolację w obcym środowisku, ale również z nowym dla niego wymiarem ponadczasowego ludzkiego przeznaczenia i zjawisk nadnaturalnych. W starym zamku rzeczywistość miesza się z ułudą, prawda z fikcją, a świat materialny z duchowym..."

źródło opisu: okładka

Loa | 2013-03-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Inne
Przeczytana: 2010 rok

Pani Jolanta Cywińska nie jest wybitną autorką, to pewne. "Zamek na skraju światów" jej autorstwa jest beznadziejny. Spodziewałam się inteligentnych dialogów i choć trochę rozwiniętej akcji... zawiodłam się. Książka jest banalna. Autorka stworzyła dość toporny kawałek literatury, przez który naprawdę ciężko przebrnąć. Dziwię się, że jakiekolwiek wydawnictwo zgodziło się wydrukować tą książkę.

W pewnych fragmentach ma być zabawnie, a wychodzi żenująco. Kiedy natomiast w danym miejscu ma gościć powaga, śmiało można śmiać się do rozpuku. Z nieporadności pisania.

Nie polecam. Nie marnujcie czasu i pieniędzy.

Andreas | 2015-04-16
Przeczytana: listopad 2014

Okładka z ruinami i tytuł były intrygujące. Zajrzałem do środka i wylądowałem w typowej książce, gdzie akcja toczy się różnych płaszczyznach czasowych, a to lubię. Kupiłem, przeczytałem i ... zdumiałem się. Sprawdziłem autorkę, bo jakoś mi to nie pasowało do kobiecego stylu. A jednak! Niezła story line, ale język, sformułowania i przemyślenia - to już literacka Liga Mistrzów. Książka zdecydowanie dla wymagających, którzy lubią delektować się słowem i potrafią po 3 razy czytać efektowne frazy.

Anius93 | 2018-07-07
KsiazkiMamy | 2017-11-25