Trzy kroki od miłości dwa kroki od śmierci

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe ASKON
9788374520935
Historia, dramat, miłość, wojna
Andreas

Wojna to z jednej strony brutalny kataklizm niszczący dorobek życia i samo życie, z drugiej czas bohaterskich czynów. Ale czy każdy musi być bohaterem? Czy zrodzona wówczas miłość nie staje się po trosze zakładnikiem woli przetrwania? W książce Jolanty Cywińskiej odnajdziemy echa tych właśnie pytań. Wymuszone w czasie wojny kompromisy pozwalają przeżyć, ale czy pozwalają żyć w zgodzie z samym...

W książce Jolanty Cywińskiej odnajdziemy echa tych właśnie pytań. Wymuszone w czasie wojny kompromisy pozwalają przeżyć, ale czy pozwalają żyć w zgodzie z samym sobą i zaznać szczęścia? Ta książka nie jest łzawym romansem osadzonym w wojennych realiach, ale próbą spojrzenia na świat elementarnych ludzkich uczuć i wartości w czasach, gdy burzony jest stary porządek i nadchodzi nowy złowieszczy ład.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe ASKON

źródło okładki: www.askon.waw.pl/

Tessa | 2016-10-28

Miłość nie zawsze trafia na szczęśliwe czasy i historia nie raz już zdemolowała ludziom życie. W tym przypadku czwórka bohaterów z różnych sfer musi się zmierzyć z całym ciągiem historycznych kataklizmów. Historia całkowicie swobodnie rozstawia pionki na planszy, a uczucia wyznacza wręcz losowo. Dobre pióro niezwykle wiarygodnie i sugestywnie przedstawia przedwojenne, wojenne i powojennej realia historii Polski. Pouczająca lektura.
2016

Andreas | 2016-07-12
Przeczytana: 2016 rok

Mocna pozycja! Zaczyna się spokojnie, ale na horyzoncie widać już ciemne chmury. Potem epicki opis września 1939 w Warszawie - ta niezłomna wiara w zwycięstwo i w pomoc sojuszników. A to dopiero początek dramatu, który de facto doprowadzony jest do lat dziewięćdziesiątych. Aż za dobrze wyszła autorce ta książka. Lektura książki okazała się prawdziwą, bardzo realną, podróżą w czasie - bilet kosztował 32 PLN… ale warto było. Nieraz podczas czytania pięści same zaciskały się z wściekłości, ale i żalu nad tym co spotkało Polskę i Polaków. Losy czwórki bohaterów skrzyżowano tak przewrotnie, że przy okazji pokazano, i to bez żadnej poprawności politycznej, spory kawałek historii Polski. Stracone, przegrane całe pokolenie. Degradacja elit i awans najgorszego elementu - nawet dzisiaj trudno się z tym pogodzić. W pewnym sensie ta książką jest lepsza od podręcznika historii, bo pokazuje nie tylko fakty, ale i to co działo się w głowach młodych ludzi, którzy musieli żyć, kochać, podejmować...

Monika | 2016-11-08
MaxWielki | 2017-02-28