Słowik, Kopciuszek i inne najpiękniejsze bajki

Okładka książki Słowik, Kopciuszek i inne najpiękniejsze bajki Hans Christian Andersen, Liliana Bardijewska, Bolesław Leśmian, Charles Perrault, Małgorzata Strękowska-Zaremba, Dorota Suwalska, Agnieszka Tyszka
Okładka książki Słowik, Kopciuszek i inne najpiękniejsze bajki
Hans Christian AndersenLiliana Bardijewska Wydawnictwo: Drzewko Szczęścia literatura dziecięca
literatura dziecięca
Drzewko Szczęścia
2011-01-01
2011-01-01
978-83-932780-9-1

Okładka książki Kopciuszek. Dziecię Elfów. Midas, złoty król Hans Christian Andersen, Nathaniel Hawthorne, Charles Perrault
Kopciuszek. Dz... Hans Christian Ande...
Okładka książki Za siedmioma lasami. Hans Christian Andersen, Peter Christen Asbjørnsen, Marian Bielicki, Natalia Gałczyńska
Za siedmioma l... Hans Christian Ande...
Okładka książki Zapach czekolady. Opowiadania i wiersze dla dzieci. Wanda Chotomska, Dorota Gellner, Grzegorz Kasdepke, Joanna Kulmowa, Joanna Papuzińska, Natalia Usenko, Danuta Wawiłow
Zapach czekola... Wanda Chotomska, Do...

Dla dziecka oraz rodzica nie ma chyba nic lepszego niż zbiór wspaniałych bajek i legend w jednej książce. Słowik, Kopciuszek i inne najpiękniejsze bajki jest to antologia w której znajdują się piękne opowiadania zarówno te tradycyjne wszystkim nam dobrze znane jak i nowe zupełnie nieznane historię które zachwycą każdego

Jest to wielki zbiór przepięknych bajek - 27 baśni i bajek polskich i zagranicznych autorów:
Hans Christian Andersen, Charles Perrault, Hanna Januszewska, Artur Oppman, Józef Ignacy Kraszewski, Jan Kasprowicz, Kazimierz Władysław Wójcicki, Bolesław Leśmian, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Władysław Ludwik Anczyc, Władysław Orkan, Lucjan Siemieński, Maria Górska, Agnieszka Tyszka, Liliana Bardijewska, Dorota Suwalska, Małgorzata Strękowska-Zaremba, Carlo Gozzi, Aleksander Puszkin.

Wymieniłam wszystkich autorów, bo sądzę, że to dość istotne w książce :) A Wy dzięki temu macie zarys tego z jakiego typu bajkami mamy tu do czynienia :)
A zapewniam Was, że są to bajki piękne, warte tego, aby się z nimi zapoznać i oczywiście, aby zapoznać z nimi również dziecko.

Myślę, że wszystkie dzieci powinny znać choć odrobinę polskiej i zagranicznej klasyki literackiej i tutaj właśnie ją znajdziemy :)
Wszystko w jednym miejscu, spisane w jednej księdze, podzielone na trzy części - baśnie i legendy polskie, baśnie klasyczne oraz bajki nowe.

Całość bardzo przejrzysta, w książce panuje porządek :) treść ogromnie wartościowa, uważam że znane wszystkim od wieków baśnie i legendy znane muszą być każdemu :)

Na koniec muszę wspomnieć o pięknych ilustracjach, które namalowała Pani Marianna Jagoda-Mioduszewska. Bardzo barwne i bez wątpienia przyciągające wzrok obrazki idealnie uzupełniają się z treścią tej książki :)

Jestem przekonana, że ten zbiór bajek spodoba się każdemu bez wyjątku.

• Dzieciństwo
  • Drzewko Szczęścia