Wolny wybór
- Kategoria:
- nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
- Tytuł oryginału:
- Free to choose
- Wydawnictwo:
- Aspekt
- Data wydania:
- 2006-01-01
- Data 1. wyd. pol.:
- 1985-01-01
- Liczba stron:
- 326
- Czas czytania
- 5 godz. 26 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788392269762
- Tłumacz:
- Jacek Kwaśniewski, Ireneusz Jakubczak
- Tagi:
- stosunki społeczne władza
Wolny wybór - to książka wyjątkowa! Idee i treści w niej zawarte wpłynęły na gospodarcze losy wielu krajów świata. Pomimo czasu, jaki upłynął od jej pierwszej publikacji, wciąż stanowi ona doskonale udokumentowany, pasjonujący wykład na temat stosunków społecznych w dzisiejszym państwie. Książka pokazuje mechanizmy sprawowania władzy, cele jakie jej przyświecają i rolę jaką odgrywa władza i poszczególne jej agendy, w życiu współczesnego człowieka. Pokazuje też efekty tego wpływu na życie, zarówno całych społeczeństw, jak i poszczególnych jednostek.
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Mogą Cię zainteresować
Oceny
Książka na półkach
- 826
- 302
- 104
- 34
- 23
- 9
- 9
- 3
- 2
- 2
Cytaty
Jeżeli postęp socjalistycznego ustawodawstwa ma być zatrzymany, należy wybrać właściwy do tego celu hamulec. Powinien on wywrzeć wpływ nie tyle na myślicieli co, przez wskazanie pewnego oczywistego faktu, zmusi do uwagi szeroką opinię publiczną. Może to być na przykład fakt, iż wzrost ciężarów podatkowych jest najwyraźniej normalnym - jeśli nawet nie stałym - składnikiem polity...
Rozwiń
OPINIE i DYSKUSJE
Świetna książka, która w dosyć prosty sposób wyjaśnia zasady funkcjonowania gospodarki. Książka ukazuje wiele przykładów zawodności rządowych programów (głównie w USA). Prosty język oraz wyczerpująca argumentacja podparta historią to główne powody dlaczego warto przeczytać tą pracę.
Świetna książka, która w dosyć prosty sposób wyjaśnia zasady funkcjonowania gospodarki. Książka ukazuje wiele przykładów zawodności rządowych programów (głównie w USA). Prosty język oraz wyczerpująca argumentacja podparta historią to główne powody dlaczego warto przeczytać tą pracę.
Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo toKsiążka ta odcisnęła duże piętna w patrzeniu na gospodarkę w moim życiu. Ale musi tzw "ale" rzeczywistość jest trochę inna i nie da się cudownie wolnym rynkiem wszystko załatwić i wyjaśnić.
Książka ta odcisnęła duże piętna w patrzeniu na gospodarkę w moim życiu. Ale musi tzw "ale" rzeczywistość jest trochę inna i nie da się cudownie wolnym rynkiem wszystko załatwić i wyjaśnić.
Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo toto powinna być lektura w liceum
to powinna być lektura w liceum
Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo toChicagowska szkoła ekonomii to nie moja bajka, dlatego zdecydowałem się ją lepiej poznać poprzez sięgnięcie po jej wybitnego założyciela (noblistę!). Jednak mocno się rozczarowałem, dużo tez rzuconych bez mocniejszego uzasadnienia (często uzasadnienie jest wręcz absurdalne i bardzo chłopsko rozumowe). Spora część książki to po prostu wywód ideologiczny nie podparty twardymi danymi.
Chicagowska szkoła ekonomii to nie moja bajka, dlatego zdecydowałem się ją lepiej poznać poprzez sięgnięcie po jej wybitnego założyciela (noblistę!). Jednak mocno się rozczarowałem, dużo tez rzuconych bez mocniejszego uzasadnienia (często uzasadnienie jest wręcz absurdalne i bardzo chłopsko rozumowe). Spora część książki to po prostu wywód ideologiczny nie podparty twardymi...
więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo toŚwietna lektura, szczególnie dla zainteresowanych ekonomią i liberalną myślą polityczną. Nie tylko dla fachowców! Napisana przystępnym językiem, bez zbędnego rozwlekania, przez co dobrze się ją czyta. Autor rzeczowo, klarownie i logicznie przedstawia swój punkt widzenia, znajdziemy u niego sporo błyskotliwych myśli. Oczywiście można znaleźć w niej coś, z czym można by polemizować, ale by to robić, to samemu trzeba mieć w zapisie bogaty arsenał argumentów, co świadczy o "kalibrze" autora.
Ta lektura to uczta intelektualna dla wszystkich miłośników wolnośći!
Świetna lektura, szczególnie dla zainteresowanych ekonomią i liberalną myślą polityczną. Nie tylko dla fachowców! Napisana przystępnym językiem, bez zbędnego rozwlekania, przez co dobrze się ją czyta. Autor rzeczowo, klarownie i logicznie przedstawia swój punkt widzenia, znajdziemy u niego sporo błyskotliwych myśli. Oczywiście można znaleźć w niej coś, z czym można by...
więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo toBardzo dobra książka, choć wymagająca pełnego skupienia, momentami doprowadzająca do intelektualnego orgazmu! Państwo Friedmanowie bezwzględnie rozprawiają się z systemem państwa opiekuńczego, wskazując przewagę wolnego rynku nad interwencjonizmem państwowym. Całość oparta jest na historii gospodarki Stanów Zjednoczonych w latach 1900-1970. Rose i Milton Friedman pokazują krok po kroku przejście USA z kapitalizmu na interwencjonizm. Z książki dowiemy się między innymi czym jest wolny rynek, dlaczego inflacja jest zła, jak mógłby działać system oświaty w oparciu o bony edukacyjne oraz dlaczego najlepszą ochronę praw pracownika i konsumenta zapewnia wolnorynkowa konkurencja. Zdecydowanie jedna z ważniejszych przeczytanych książek.
Bardzo dobra książka, choć wymagająca pełnego skupienia, momentami doprowadzająca do intelektualnego orgazmu! Państwo Friedmanowie bezwzględnie rozprawiają się z systemem państwa opiekuńczego, wskazując przewagę wolnego rynku nad interwencjonizmem państwowym. Całość oparta jest na historii gospodarki Stanów Zjednoczonych w latach 1900-1970. Rose i Milton Friedman pokazują...
więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo toKsiążka mocno postarzała się od daty jej wydania. Wiele jej teorii zweryfikował czas, niestety na niekorzyść autora. Może w latach 80tych było to odkrywcze, ale dzisiaj brzmi ona jak zwykły bełkot polityka zza ekranu, który niczego w życiu nie zrobił oprócz tego, że występował w telewizji.
Książka mocno postarzała się od daty jej wydania. Wiele jej teorii zweryfikował czas, niestety na niekorzyść autora. Może w latach 80tych było to odkrywcze, ale dzisiaj brzmi ona jak zwykły bełkot polityka zza ekranu, który niczego w życiu nie zrobił oprócz tego, że występował w telewizji.
Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo toPozycja bardzo dobra upływ lat jej nie bardzo zaszkodził. Prawdy ekonomiczne tak jak matematyczne się nie dezaktualizują.
To powinna być lektura obowiązkowa, ale nigdy nią nie będzie bo ludziom u władzy było by to nie na rękę.
Fascynujące że ludzie zamiast zdobywać rzetelną wiedzę wolą oglądać jakieś tiktoki
Pozycja bardzo dobra upływ lat jej nie bardzo zaszkodził. Prawdy ekonomiczne tak jak matematyczne się nie dezaktualizują.
Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo toTo powinna być lektura obowiązkowa, ale nigdy nią nie będzie bo ludziom u władzy było by to nie na rękę.
Fascynujące że ludzie zamiast zdobywać rzetelną wiedzę wolą oglądać jakieś tiktoki
SUPER
SUPER
Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo toPaństwo Friedman tłumaczą zagadnienia ekonomiczne od strony wolnorynkowej. Książka zawiera mnóstwo faktów opartych na empirycznych przykładach. Można się nie zgadzać, ale uważam, że znać trzeba.
Państwo Friedman tłumaczą zagadnienia ekonomiczne od strony wolnorynkowej. Książka zawiera mnóstwo faktów opartych na empirycznych przykładach. Można się nie zgadzać, ale uważam, że znać trzeba.
Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to