Polityka i tyrania. Miltona Friedmana lekcje poszukiwania wolności.

Wydawnictwo: Heuros
biznes, finanse
Spacerolog

Milton Friedman to jeden z najwybitniejszych i najbardziej znanych ekonomistów naszych czasów. Uznając jego zasługi i dokonania świat przyznał mu w 1976 roku Nagrodę Nobla. Doradca prezydentów USA, profesor Uniwersytetu w Chicago - zasłynął jako obrońca wolności i zwolennik zmniejszenia roli państwa w życiu jednostki. Ojciec monetaryzmu, historyk ekonomii, twórca nowych pojęć i rozwiązań zmieniających życie nas wszystkich.
"Polityka i tyrania" to esej, w którym Milton Friedman
analizuje trudności związane z dążeniem do zmniejszenia
wpływów rządu i państwa. Są one rezultatem konfliktu
administracji z grupami interesu, pojawiającego się po krótkim "miodowym miesiącu" nowej ekipy. Friedman rozważa sprawy rolnictwa, wolności obywatelskich, edukacji, wydatków rządowych, Międzynarodowego Funduszu Walutowego, polityki pieniężnej, wydajności produkcji, protekcjonizmu i podatków przedstawiając zarazem propozycje działań redukujących zakres władzy rządu.
W niniejszej publikacji zawarto wypowiedzi M. Bruce'a
Iolmsona (University of California, Santa Barbara), Benjarnina Steina (Los An eles Herald Examiner) i George'a M. Kellera wygłoszone podczas uroczystego przyjęcia wydanego na cześć Miltona Friedmana w dniu 4 października 1983 roku w San Francisco przez Pacific Institute of Public Policy Research, jak również biografię i szczegółowy wykaz prac znakomitego
noblisty.

źródło opisu: Opis z okładki książki

źródło okładki: skan

Matieuszek | 2018-08-28