Książka Roku 2018

S.Z.T.U.K.A. Szalenie Zajmujące Twory Utalentowanych i Krnąbrnych Artystów

Seria: S.E.R.I.A.
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Snoopy

S.Z.T.U.K.A. czyli Szalenie Zajmujące Twory Utalentowanych i Krnąbrnych Artystów. Czwarty tom serii edukacyjnej zapoczątkowanej książką "D.O.M.E.K.". Oto książka o sztuce, w której zamiast tradycyjnych obrazów czy rzeźb znajdziecie wielodniowe spacery, sadzenie lasu, rozmowy ze zwierzętami, krojenie budynków, wybuchy, pływanie tratwą i wiele innych niesamowitych historii. Przedstawiając...

Czwarty tom serii edukacyjnej zapoczątkowanej książką "D.O.M.E.K.".

Oto książka o sztuce, w której zamiast tradycyjnych obrazów czy rzeźb znajdziecie wielodniowe spacery, sadzenie lasu, rozmowy ze zwierzętami, krojenie budynków, wybuchy, pływanie tratwą i wiele innych niesamowitych historii. Przedstawiając dzieciom 50 dzieł wybitnych artystów współczesnych, Sebastian Cichocki pokazuje, że sztuka może być niesamowitą przygodą, a artysta - czarodziejem, który przemienia rzeczywistość.

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2011

źródło okładki: wydawnictwodwiesiostry.pl

Snoopy | 2012-01-05
Przeczytana: 04 stycznia 2012

Bardzo interesujące wprowadzenie w świat sztuki współczesnej, z którego skorzystać mogą nie tylko dzieci. Prosty tekst i dowcipne rysunki tworzą spójną całość. Jedyny minus to fakt, że każde dzieło zostało opisane w ten sposób, jakby w sztuce chodziło niemal wyłącznie o zgrywę i dobrą zabawę. Jakikolwiek ciężar treściowy poszczególnych prac prawie wcale nie jest w książce zauważony. Nie wiem, czy dałoby się inaczej to zrobić w książce dla dzieci, ale jednak trochę mi to przeszkadzało. Tak, czy siak pozycja jest rewelacyjna i zasługuje na bardzo wysoką notę.

bogini | 2017-11-15

Tradycyjnie, chce mi się tu komentować ksiazki które albo bardzo są warte uwagi, albo wcale. Ta może jednoznacznie nie jest beznadziejna, natomiast jest to kolejna pozycja z il. Mizielińskich która krzyczy z daleka: uwaga, odstraszam ilustracjami. Graficznie-męka, z treścią lepiej.

Jak każdą książkę z tej serii - KOCHAM.

Snow | 2013-03-30
Na półkach: Przeczytane, 2013, Posiadam

Książka w prosty i zabawny sposób opisuje najsłynniejsze dzieła sztuki współczesnej. Z jednej strony taka przystępność to duża zaleta, z drugiej w sporym stopniu wszystko upraszcza i prezentuje większość tej sztuki jako zabawę (opisy nie oddają sedna dzieł emocjonalnie cięższych). Całość okraszona zabawnymi ilustracjami. Jednak dla osób, które po prostu chcą się dowiedzieć, cóż takiego kryje się pod hasłem "sztuki współczesnej", pozycja wymarzona.

fuzja | 2017-03-24
Przeczytana: 24 marca 2017

Bardzo ciekawy skondensowany spis niezwykłych dzieł i artystów, świetny dla dzieci i dorosłych laików, "nie siedzących w temacie". Super!

Helerza | 2018-10-12
Przeczytana: 12 grudnia 2018