(ur. w 1975 r.) Kurator, autor tekstów krytycznych oraz literackich związanych ze sztuką. Pracuje w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie jako dyrektor programowy. Był kuratorem i współkuratorem wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych, m.in. wystaw reprezentujących Polskę na 52. i 54. Biennale w Wenecji.
Bardzo interesujące wprowadzenie w świat sztuki współczesnej, z którego skorzystać mogą nie tylko dzieci. Prosty tekst i dowcipne rysunki tworzą spójną całość. Jedyny minus to fakt, że każde dzieło zostało opisane w ten sposób, jakby w sztuce chodziło niemal wyłącznie o zgrywę i dobrą zabawę. Jakikolwiek ciężar treściowy poszczególnych prac prawie wcale nie jest w książce zauważony. Nie wiem, czy dałoby się inaczej to zrobić w książce dla dzieci, ale jednak trochę mi to przeszkadzało. Tak, czy siak pozycja jest rewelacyjna i zasługuje na bardzo wysoką notę.
Książka, o której można powiedzieć "nie dla wszystkich". Dla mnie trudna i ciężka w odbiorze. Nieco chaotyczna i opowiadająca o "dziełach", które mnie nigdy by nie zachwyciły (może poza kilkoma).
Aczkolwiek mój 6-letni syn przegląda chętnie, dlatego po prostu musi znaleźć się dobry odbiorca.
Jako nauczyciel przedszkola zgadzam się z redakcją piszącą we wstępie, że "nie wszystkie dzieła sztuki są piękne", tego też uczę moje dzieci w pracy. Można zachwycać się czymś, co jest kompletnie "z kosmosu", ale aby dziecko zrozumiało tego sens, powinno mieć około 6-7 lat, i dla takiego polecałabym lekturę "S.Z.T.U.K.I"