Współczesna polityka pieniężna

Wydawnictwo: Difin
9788372519450
biznes, finanse

Książka zawiera przejrzysty, usystematyzowany wykład na temat współczesnej polityki pieniężnej, prezentuje najnowsze spojrzenie na jej istotę, rolę i dylematy funkcjonowania a zarówno w koncepcjach teoretycznych, jak i w praktyce banków centralnych. Autorzy wykorzystują bogatą literaturę przedmiotu, wprowadzając w aktualne kwestie polityki monetarnej. W pracy wyeksponowano kluczową rolę stabilności cenowej i polityki stóp procentowych, nadających nowoczesny kształt sterowaniu pieniądzem w jego narodowych, ponadnarodowych i międzynarodowych uwarunkowaniach.W podręczniku szczegółowo omówiono najważniejsze problemy polityki pieniężnej:istotę, rodzaje i cele,strategie i instrumenty,politykę kursową,mechanizm transmisji,cechy jakościowe,prognozy inaacyjne.Adresatami publikacji są przede wszystkim studenci uniwersytetów i szkół ekonomicznych, kierunków ekonomii i zarządzania, kształcących słuchaczy na studiach stacjonarnych, niestacjonarnych i podyplomowych z zakresu nauk anansowych, a w szczególności w specjalności ananse i rachunkowość. Powinni nią także zainteresować się specjaliści-praktycy bankowości i anansów oraz rynków kapitałowych.

Ewelina | 2012-10-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Naukowe