Studia z bankowości centralnej i polityki pieniężnej

Wydawnictwo: Difin
978-83-7641-086-9
biznes, finanse

(redakcja naukowa: Wiesława Przybylska-Kapuścińska) W książce przedstawiono w szerokiej perspektywie przegląd najbardziej aktualnych poglądów teoretycznych oraz analiz poświęconych zagadnieniom bankowości centralnej i funkcjonowania polityki pieniężnej. Wyróżnia ją kompleksowa ocena instytucjonalnej i operacyjnej polityki monetarnej, waga podnoszonych problemów, a także oryginalna refleksja...

(redakcja naukowa: Wiesława Przybylska-Kapuścińska)

W książce przedstawiono w szerokiej perspektywie przegląd najbardziej aktualnych poglądów teoretycznych oraz analiz poświęconych zagadnieniom bankowości centralnej i funkcjonowania polityki pieniężnej. Wyróżnia ją kompleksowa ocena instytucjonalnej i operacyjnej polityki monetarnej, waga podnoszonych problemów, a także oryginalna refleksja nad reakcjami i wariantami ograniczenia skutków zakłóceń na rynkach finansowych.

Autorami publikacji są wybitni przedstawiciele polskiego świata akademickiego oraz środowisk związanych zawodowo i naukowo z Narodowym Bankiem Polskim i Radą Polityki Pieniężnej, których łączy uprawianie badań z zakresu pieniądza i polityki pieniężnej. Książka jest adresowana do ludzi nauki, studentów bankowości, finansów i rynków finansowych oraz zarządzania, a także do specjalistów – praktyków wskazanych dziedzin.

(autorzy poszczególnych rozdziałów: Marek Ratajczak, Andrzej Sławiński, Witold Koziński, Władysław Baka, Ryszard Kokoszczyński, Jan Krzysztof Solarz, Dariusz Filar, Małgorzata Doman, Ryszard Doman, Zbigniew Polański, Wiesława Przybylska-Kapuścińska, Ryszard Wierzba)

źródło opisu: http://ksiegarnia.difin.pl/