Von Braun. Inżynier nazistów i Amerykanów

Okładka książki Von Braun. Inżynier nazistów i Amerykanów Michael J. Neufeld
Okładka książki Von Braun. Inżynier nazistów i Amerykanów
Michael J. Neufeld Wydawnictwo: Świat Książki biografia, autobiografia, pamiętnik
Von Braun: Dreamer of Space, Engineer of War (2007)
Świat Książki
2011-09-14
2011-09-14
Leszek Erenfeicht
nazizm von Braun v-2 Apollo misja na księżyc

Polecam bardzo! Książka jest rzetelna, merytoryczna, fascynująca i wielce interesująca dla miłośników historii i literatury faktu :) No boska jest i tyle. Można się dowiedzieć w szczegółach o samym Von Braunie, jak i jego drodze do wybudowana V-2. Również temat eksploracji kosmosu jak i wyścigu zbrojeń między USA i ZSRR jest super pięknie zaprezentowany :) Postać Von Brauna jest fascynująca!

Krocie faktów i nazwisk. Podzielam opinię przedmówcy, również czytałem długo i dokładnie. Postać von Brauna jak najbardziej godna uwagi a książka rzuca światło na Niego z kilku stron. Polecam każdemu zainteresowanemu postacią von Brauna ale również rozwojem techniki rakietowej.

Genialna książka, jedna z najbardziej obszernych biografii, jakie udało mi się pochłonąć. Czytałem długo, dokładnie, oglądając zdjęcia i wyobrażając sobie - jakim to człowiekiem był ten Von Braun.

Już dawno temu chciałem ją kupić, ale jednak z racji braku miejsca na półkach, wypożyczyłem w bibliotece. I jak? I warto, trochę zdjęć z życiorysu, dużo faktów, ale i historia opowiedziana w przystępny sposób.

Dla każdego fana historii nauki i ludzi, którzy dokonywali przełomowych odkryć.

• Biografie
  • Do kupienia
  • !!!000
  • XX wiek
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Podbój kosmosu

Dodaj cytat z książki Von Braun. Inżynier nazistów i Amerykanów