Okładka książki Hołota

Hołota

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dzieła Józefa Ignacego Kraszewskiego. Powieści obyczajowe". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
Wydawnictwo Literackie Kraków
typ
papier
Marek
7,17 (6 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Z wysokości pałacu państwa Manczyńskich hołotą jest rodzina starego sługi, plenipotenta nieboszczki podkomorzyny- Jakuba Zarzeckiego. Hołota mieszka w ruderze za płotem ogrodu pałacowego w skrajnej biedzie. Podkomorzyna Manczyńska nie zdążyła bowiem przed śmiercią zabezpieczyć losu swemu plenipotentowi. Zdążyła natomiast obarczyć go niewdzięcznym obowiązkiem strzeżenia tajemnicy spadku i uczynić go egzekutorem swej ostatniej woli.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie