Okładka książki Dzieci z Bullerbyn

wydawnictwo
Nasza Księgarnia
typ
papier
7.26 (16866 ocen i 1264 opinie)

Opis książki

W tej książce, która podbiła cały świat, każdy najzwyczajniejszy dzień sześciorga dzieci z małej szwedzkiej wioski przedstawiony jest jak najciekawsza przygoda. Łowienie raków i chodzenie do szkoły, pielenie rzepy i Gwiazdka wszystko staje się okazją do zabawy i umocnienia przyjaźni.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2009

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Shim | 2010-04-14

"Dzieci z Bullerbyn" to książka dla mnie przełomowa. To moja pierwsza książka, po którą sięgnąłem z własnej, nieprzymuszonej woli. I pierwszy hit! Mając lat ok. 10 byłem nią zupełnie zachwycony. Poświęciłem kawał wakacji i zabaw które mnie przez nią ominęły, by czytać o kolejnych przygodach grupy przyjaciół. Co więcej, niezmierni im tych przygód zazdrościłem. Z racji dość długiego czasu, jaki minął od momentu skończenia lektury, nie pamiętam ich już dokładnie, ale doskonale przypominam sobie jak chciałem być tam z nimi. Zjeżdżać z nimi na sankach z wielkiej góry i wysyłać wiadomości za pomocą sznurka. W przyszłości, gdy dorobię się już paru pociech, zmuszę je, by to przeczytały! Mają przeczytać i koniec! Ach, chyba przeczytam tę książkę jeszcze raz... i Wam drodzy czytelnicy również polecam, bez względu na wiek.

młoda_pisarka | 2014-03-07
Na półkach: Dzieciństwo, Przeczytane
Przeczytana: 15 kwietnia 2005

Jedna z książek, na których się wychowałam. Czytałam ją jako moją lekturę, a także na dobranoc młodszej siostrze. Teraz naszło mnie na powrót do niej, kiedy pora zacząć coś czytać bratu. Wspomnienia tamtych cudownych chwil spędzonych z książką w ręce wracają. :)
Jedna z moich najulubieńszych książek sprzed lat.

Danway | 2012-01-17
Przeczytana: 1992 rok

Bardzo wesoła i sympatyczna lektura, mówiąca o szóstce dzieci z małej szwedzkiej miejscowości... Głównymi bohaterami są Lisa oraz jej dwaj bracia Lasse i Bosse a także Olle, Anna i Britta...

Dzieci te są bardzo rezolutne, umiejące wykorzystać każdą okazję do znakomitej zabawy, a tym samym do wzmocnienia przyjaźni między nimi... One nigdy nie cierpiały na nudę oraz nie narzekały na to, że muszą chodzić do szkoły... Mimo wszystko jest to wzór do naśladowania, gdyż szkoła to nie jest nasze przekleństwo, a wręcz przeciwnie nasza życiowa szansa i tylko od nas zależy jak ją wykorzystamy...

Samą lekturę oczywiście polecam, gdyż bawi i uczy... Taka forma nauki jest według mnie najlepsza...

Degamisz | 2014-04-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Najważniejsza książka mojego dzieciństwa i jedna z najważniejszych jakie w życiu czytałem. A czytałem ją tyle razy że prawie znam na pamięć. Arcydzieło literatury dziecięcej, jak dla mnie to powinien istnieć nakaz czytania tej książki przez każde dziecko. Bez dwóch zdań rewelacja

kryptonite | 2010-06-08
Przeczytana: 1999 rok

Moja ulubiona książka z czasów podstawówki. Przygody Lisy, Lassego, Bossego, Olego, Britty i Anny czytałam z wypiekami na twarzy. poza tym zazdrościłam Lisie własnego pokoju:-)

KLASYKA. Ta książka jest po prostu rewelacyjna. Pierwszy raz przeczytałam ją w wieku ośmiu lat i od tej pory wracam do niej co jakiś czas. Może gdybym nie czytała jej w dzieciństwie, teraz wydawała by mi się naiwna, ale jako dziecko, chciałam przeżywać to, co dzieci mieszkające w Bullerbyn.

Tomek | 2013-04-01

Jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa (obok "Małego Księcia"). Bardzo ją lubiłem i możliwe, że w przyszłości do niej wrócę ponieważ będę chciał przeczytać ją moim dzieciom. Jest to klasyka literatury dziecięcej! :)

MountainTobacco | 2014-04-07

Kiedyś uwielbiałam książki Astrid Lindgren, a Dzieci z Bullerbyn należały do moich ulubionych pomimo faktu, że były one lekturą szkolną... Dzisiaj przypominają mi te wesołe i pełne uroku chwile z kuzynostwem poza miastem. Kiedy cały świat odmieniała nasza wspólna wyobraźnia... a święta naprawdę były magiczne... Posiadałam tę książeczkę z delikatnymi rysuneczkami wykonanymi piórkiem. Mam ją do dzisiaj, wielokrotnie klejoną od przewracania stron. Polecam również tę opowieść w wersji audiobooka czytaną przez Edytę Jungowską!!!

Dominka1 | 2014-03-07

Książka ,która uprzyjemniło dzieciństwo wielu pokoleniom.Magia 'Dzieci z Bullerbyn" nie polega na opisie nierealnych przygód czy zaczarowanych krain.Narratorka-mała Lisa z zachwytem opowiada o swoim otoczeniu,rodzinie. Relacjonuje ważne święta w osadzie-Boże Narodzenie,Wielkanoc,Noc Świętojańską, urodziny.Miejscem akcji jest Szwecja, więc opisy te różnią się od polskich rytuałów ,czyniąc lekturę ciekawszą.
Perypetie dziewczynki,jej dwóch starszych braci oraz innych dzieci z Bullerbyn-Anny, Britty i Ollego są zabawne ,naturalne ...i bardzo podobne do zabaw czytelników tej książki.Mali bohaterowie są bardzo kreatywni i niejednemu mogliby poddać pomysł na dobrą zabawę.Noclegi w stogu siana , plany ucieczki z domu, próba zdobycia tajemniczego skarbu,sprzedaż owoców , zajmowanie się maluchem to tylko niektóre z inicjatyw dzieciaków.
Bez moralizatorstwa pokazane jest życie w zgodzie z ideą pomocy i życzliwości dla otoczenia .Olle ratuje psa z rąk okrutnego właściciela ,Lisa...

Tajemnica | 2010-09-29

Jedna z książek mojego dzieciństwa, na zawsze pozostanie w pamięci.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Elias Canetti
    109. rocznica
    urodzin
    Tylko że powieści nie są żadną strawą dla ducha. Przyjemność, jaką być może sprawiają, przepłaca się niezmiernie; rozkładają one najlepszy charakter. Człowiek uczy się wczuwać w rozmaite typy ludzkie, zaczyna smakować w różnorodności, wciela się w postacie, które mu się podobają. Każde stanowisko st... pokaż więcej
  • Dawid Grosman
    60. rocznica
    urodzin
    Zabiję matkę jeśli mnie jeszcze raz urodzi
  • Michael A. Cremo
    91. rocznica
  • Melissa Marr
    42. rocznica
    urodzin
    Czasami miłość oznacza, że trzeba odejść.
  • Josephine Tey
    118. rocznica
  • Adam Boniecki
    80. rocznica
    urodzin
    (...) drzemie w nas wciąż nadmiar lęku, słabości, poczucia niższości. Człowiek pewny swojej ojczyzny, nie będzie szalał na jej punkcie. Człowiek pewny swojej wiary nie będzie wszędzie węszył jej prześladowań. I odwrotnie. To niepewność własnych przekonań budzi agresję obronną u wszystkich stworzeń,... pokaż więcej
  • Witold Gombrowicz
    45. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest najgłębiej uzależniony od swojego odbicia w duszy drugiego człowieka.
  • Randy Pausch
    6. rocznica
    śmierci
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.

Znajdź nas na Facebooku