Dzieci z Bullerbyn

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
7,29 (18041 ocen i 1324 opinie)
tłumaczenie
Irena Szuch-Wyszomirska
Alla vi barn i Bullerbyn

Inne wydania

W tej książce, która podbiła cały świat, każdy najzwyczajniejszy dzień sześciorga dzieci z małej szwedzkiej wioski przedstawiony jest jak najciekawsza przygoda. Łowienie raków i chodzenie do szkoły, pielenie rzepy i Gwiazdka wszystko staje się okazją do zabawy i umocnienia przyjaźni.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2009

7,67 (12 ocen i opinii)
Oddech smoka. Morderstwa na Sodermalmie
Lars Bill Lundholm

5,67 (3 ocen i opinii)
Lekcja miłości. Poruszające opowieści o rodzicielstwie
Magdalena Łyczko

Podziemny labirynt
James Rollins

6,32 (56 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Shim | 2010-04-14

"Dzieci z Bullerbyn" to książka dla mnie przełomowa. To moja pierwsza książka, po którą sięgnąłem z własnej, nieprzymuszonej woli. I pierwszy hit! Mając lat ok. 10 byłem nią zupełnie zachwycony. Poświęciłem kawał wakacji i zabaw które mnie przez nią ominęły, by czytać o kolejnych przygodach grupy przyjaciół. Co więcej, niezmierni im tych przygód zazdrościłem. Z racji dość długiego czasu, jaki minął od momentu skończenia lektury, nie pamiętam ich już dokładnie, ale doskonale przypominam sobie jak chciałem być tam z nimi. Zjeżdżać z nimi na sankach z wielkiej góry i wysyłać wiadomości za pomocą sznurka. W przyszłości, gdy dorobię się już paru pociech, zmuszę je, by to przeczytały! Mają przeczytać i koniec! Ach, chyba przeczytam tę książkę jeszcze raz... i Wam drodzy czytelnicy również polecam, bez względu na wiek.

ChicaDeAyer | 2015-01-15
Przeczytana: 2000 rok

To moja ukochana książka dzieciństwa, czytana i odkrywana wielokrotnie. Wspomnienia z nią związane do tej pory przywołują uśmiech na mej twarzy i jestem przekonana, że lektura po tych kilkunastu latach nadal dostarczałaby mi wiele uciechy. Wychowałam się na niej, uczyłam się z nią i będę jej bronić niczym niepodległości. Tęsknię za tamtymi naiwnymi i beztroskimi czasami, a tę pozycję będę uważać za ich synonim. Jedna z książek mojego życia - bez dwóch zdań!

Degamisz | 2014-04-12

Najważniejsza książka mojego dzieciństwa i jedna z najważniejszych jakie w życiu czytałem. A czytałem ją tyle razy że prawie znam na pamięć. Arcydzieło literatury dziecięcej, jak dla mnie to powinien istnieć nakaz czytania tej książki przez każde dziecko. Bez dwóch zdań rewelacja

młoda_pisarka | 2014-03-07
Przeczytana: 15 kwietnia 2009

Jedna z książek, na których się wychowałam. Czytałam ją jako moją lekturę, a także na dobranoc młodszej siostrze. Teraz naszło mnie na powrót do niej, kiedy pora zacząć coś czytać bratu. Wspomnienia tamtych cudownych chwil spędzonych z książką w ręce wracają. :)
Jedna z moich najulubieńszych książek sprzed lat.

denudatio_pulpae | 2014-08-10

Jeżeli wierzyć opowieściom mojej mamy to jest pierwsza książka w moim życiu, którą przeczytałam samodzielnie. W dzieciństwie czytałam ją bardzo wiele razy. Zaszywałam się gdzieś, żeby nikt mnie nie mógł oderwać od lektury i przenosiłam się w wesoły świat rodzeństwa z Bullerbyn. Książkę polecam wszystkim, ale szczególnie najmłodszym.
Moje dzieciństwo byłoby na pewno smutniejsze bez tej książki.

Danway | 2012-01-17
Przeczytana: 1992 rok

Bardzo wesoła i sympatyczna lektura, mówiąca o szóstce dzieci z małej szwedzkiej miejscowości... Głównymi bohaterami są Lisa oraz jej dwaj bracia Lasse i Bosse a także Olle, Anna i Britta...

Dzieci te są bardzo rezolutne, umiejące wykorzystać każdą okazję do znakomitej zabawy, a tym samym do wzmocnienia przyjaźni między nimi... One nigdy nie cierpiały na nudę oraz nie narzekały na to, że muszą chodzić do szkoły... Mimo wszystko jest to wzór do naśladowania, gdyż szkoła to nie jest nasze przekleństwo, a wręcz przeciwnie nasza życiowa szansa i tylko od nas zależy jak ją wykorzystamy...

Samą lekturę oczywiście polecam, gdyż bawi i uczy... Taka forma nauki jest według mnie najlepsza...

gdy sama jako dziecko czytałam tę książkę, byłam nią zachwycona, zazdrościłam bohaterom fantastycznych przygód,,, Teraz po latach, gdy sama czytałam ją dziecku modliłam się aby jemu nie przyszło do głowy kilka pomysłów z tej książki:) Ale i tak polecam bardzo serdecznie :)

kryptonite | 2010-06-08
Przeczytana: 1999 rok

Moja ulubiona książka z czasów podstawówki. Przygody Lisy, Lassego, Bossego, Olego, Britty i Anny czytałam z wypiekami na twarzy. poza tym zazdrościłam Lisie własnego pokoju:-)

Dominka1 | 2014-03-07

Książka ,która uprzyjemniło dzieciństwo wielu pokoleniom.Magia 'Dzieci z Bullerbyn" nie polega na opisie nierealnych przygód czy zaczarowanych krain.Narratorka-mała Lisa z zachwytem opowiada o swoim otoczeniu,rodzinie. Relacjonuje ważne święta w osadzie-Boże Narodzenie,Wielkanoc,Noc Świętojańską, urodziny.Miejscem akcji jest Szwecja, więc opisy te różnią się od polskich rytuałów ,czyniąc lekturę ciekawszą.
Perypetie dziewczynki,jej dwóch starszych braci oraz innych dzieci z Bullerbyn-Anny, Britty i Ollego są zabawne ,naturalne ...i bardzo podobne do zabaw czytelników tej książki.Mali bohaterowie są bardzo kreatywni i niejednemu mogliby poddać pomysł na dobrą zabawę.Noclegi w stogu siana , plany ucieczki z domu, próba zdobycia tajemniczego skarbu,sprzedaż owoców , zajmowanie się maluchem to tylko niektóre z inicjatyw dzieciaków.
Bez moralizatorstwa pokazane jest życie w zgodzie z ideą pomocy i życzliwości dla otoczenia .Olle ratuje psa z rąk okrutnego właściciela ,Lisa...

KLASYKA. Ta książka jest po prostu rewelacyjna. Pierwszy raz przeczytałam ją w wieku ośmiu lat i od tej pory wracam do niej co jakiś czas. Może gdybym nie czytała jej w dzieciństwie, teraz wydawała by mi się naiwna, ale jako dziecko, chciałam przeżywać to, co dzieci mieszkające w Bullerbyn.