Co tam u Ciumków?

Wydawnictwo: Skrzat

Jak będziecie gośćmi Ciumków, to dowiecie się dlaczego pomidory są ble...

Iza | 2013-09-10

Nasze ostatnie odkrycie...rewelacja pod kazdym względem - czy to języka, czy tematyki, czy niesamowicie klimatycznych rysunków. Od tej książeczki bije tak niezwykłe ciepło, że zabieramy się z synkiem już za trzecią część przygód wspaniałej Rodziny Ciumków :)

Tanczaca_z_Ksiazkami | 2011-01-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 25 stycznia 2011

Absolutnie genialne!
Chwilami płakaliśmy ze śmiechu.
Nie wszystkie rozdziały są tak śmieszne, że spada się z łóżka, są i takie by można było zaczerpnąć oddechu ;) ale książka ze wszech miar godna polecenia. Zwłaszcza do wspólnego czytania "dwadzieścia minut dziennie, codziennie" (jest tam zresztą rozdział o takim tytule).
Muszę jednak przyznać, że jest o wiele lepsza niż "Ciumkowe historie", które czytaliśmy jako pierwsze. (Co nie zmienia faktu, że i "Ciumkowe historie" były rewelacyjne, szkoda tylko, że zabrakło w nich "wujka od hondy")
Ja rozumiem, że autor może sie z czasem wypalić, i że kontynuacja zwykle ustępuje pierwszej części, ale mam nadzieję, że Pawłowi Bęręsowiczowi, to jeszcze długo nie grozi, zatem:
Kategorycznie żądamy kolejnego tomu historii o Ciumkach!!!

W wydaniu z 2014 r. duże litery sprzyjają samodzielnemu czytaniu.

Szczerze to śmiałam się razem z moim synem ;-) Sympatycznie opisane historie z życia sympatycznej rodziny Ciumków oraz ich dwójki dzieci: 8-letniego Grześka i 5-letniej Kasi.

Powiedzonka wujka od hondy postanowiliśmy sobie wypisać ;-)

"Jak zwykł mawiać wujek od hondy, który, jak często podkreślał tata,
był krewnym ze strony mamy, a jak często podkreślała mama, krewnym dalekim, ;-)

- bez problemu starczy dżemu
- Akurat. Gadaj Ziutek pięć minutek
- Niespodzianka. Krowa z dzbanka!
- a potem doszedł od kiosku do wniosku
- niestety klamka zapadła i mysz ja zjadła
- rodzice - najpierw cię rodzą, potem ci szkodzą
- jakby nagle wpadła na to, że ojciec to tato
- siedział jak figura z marmura
- co ci po urodzie, jak byk cię bodzie
- wygladasz jakbyś zjadł kromkę z cytryną i popił benzyną
- dostał śmiechawki-głupawki
- i uniosła brwi na znak, że nie ma bladego pojęcia, co chciała księżna od księcia
- musiał przyznać, że...

W pewnym domu na cichej ulicy Cichej mieszkają państwo Ciumkowie. W skład rodziny wchodzą: tata Jan, mama Basia, siedmioletni Grześ oraz niewiele młodsza od niego Kaśka. Wydawać by się mogło, że to rodzina jakich wiele, że niczym szczególnym się nie wyróżniają. Jednak pozory mylą! U Ciumków stale coś się dzieje, a każdy dzień przynosi nową przygodę. A to trzeba urządzić po raz pierwszy w domu przyjęcie dla koleżanek i kolegów Kaśki z okazji jej urodzin i nie paść przy tym na zawał podczas prób okiełznania rozbrykanej gromadki dzieciaków. Innym razem zaś stawić czoła Wszystkożerowi, albo groźnemu Pawłowi w szkole, którego boją się wszystkie młodsze dzieciaki. Tata walczyć będzie z burzą włosów córki, która skrywa prawdziwe niespodzianki, a także pozna język dziubdziański. Grześ natomiast rozglądał się będzie za zielonym mlekiem, a razem z siostrą wyruszy na poszukiwanie "skarpu" Etki. Innym razem wpadnie na pomysł skonstruowania zegarowego przytrzymywacza psów, podczas gdy Kaśka...

Irmina | 2016-03-03

Lekka, fajna, przyjemna i pełna humoru książka nie tylko dla dzieci! :)

Rysia | 2014-10-21
Przeczytana: 2006 rok

Bardzo ładna książka napisana z sarkazmem i poczuciem humoru. Ogromnie mi się podoba. Paweł Beręsewicz ma talent!

rewelacja, pokładałam się ze śmiechu

ZwykłaMatka | 2015-02-25
Na półkach: Przeczytane, Czytane córci
Przeczytana: 23 lutego 2015

"Co tam u Ciumków?" - "a to co zwykle" :) Czytając dziecku tę przezabawną książkę nie odczujecie ani Wy ani Wasza pociecha, że jest to ponad 200 stron tekstu! Książka wydawnictwa Skrzat zawiera zestaw opowiadań (podzielona jest na nie łączące się ze sobą treścią rozdziały) o rodzinie Ciumków, na którą składa się mama, tata, córka Kasia i syn Grzesiek. Czytając tę pozycję dowiecie się dlaczego pomidory są "ble", jakie słowa są zakazane, dlaczego Grzesiek szukał zielonego mleka, czy prababcia naprawdę jest tak okrutna żeby złamać wnuczkowi rękę albo o co założył się ojciec z synem :) POLECAM!

LWK | 2012-08-27

Ukochana lektura moich dzieci. Wypożyczały ją nagminnie z biblioteki w końcu im kupiłam.
Autor opowiadając historyjki rodzinki Ciumków robi to w tak urzekający i sympatyczny sposób iż każdy sześciolatek wprost oszaleje na punkcie tej książeczki.

Kasia | 2017-05-22
Przeczytana: 20 maja 2017

Książka w zabawny sposób pokazuje dziecięce widzenie świata. W moim odczuciu jest to lektura bardziej dla dzieci niż dla młodzieży. To też bardzo polecam ją dzieciom:)