Co tam u Ciumków?

Okładka książki Co tam u Ciumków? Paweł Beręsewicz
Okładka książki Co tam u Ciumków?
Paweł Beręsewicz Wydawnictwo: Skrzat Cykl: Co tam u Ciumków (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Co tam u Ciumków (tom 1)
Skrzat
2005-01-01
2005-01-01

Okładka książki Gałka od łóżka Mary Norton, Jan Marcin Szancer (ilustrator)
Gałka od łóżka Mary Norton, Jan Ma...
Okładka książki Dżok. Legenda o psiej wierności Iwona Cała, Barbara Gawryluk
Dżok. Legenda ... Iwona Cała, Barbara...
Okładka książki Cukiernia pod Pierożkiem z Wiśniami Clare Compton, Maria Orłowska-Gabryś
Cukiernia pod ... Clare Compton, Mari...

Rodzina Ciumków to: mama, tata, siedmioletni Grześ oraz pięcioletnia Kaśka.
Na początku myślałam, że książka będzie hmm...ciut zrzędliwa. Najpierw niezadowoleni rodzice, bo zamiast wyprawić Kaśce piąte urodziny w sali zabaw, to zaprosili dzieci do siebie. "Na szczęście" jeden chłopiec miał ospę, więc nie mógł przyjść, rodzice stwierdzili "przynajmniej tyle" ???? Potem niezadowolone dzieci, bo większość nie lubiła galaretki, która była na torcie, a jeśli któreś ją tolerowało, to nie ten smak. Potem marudzenie przy prezentach. No ileż można?:)) bynajmniej ja na takich ostentacyjnie, głośno marudnych urodzinach nie byłam:))
Później już odetchnęłam z ulgą, gdyż akcja powieści rozwija się w przyjemniejszych tonach.
Ciumkowie niewątpliwie są zabawną rodziną, niejednego mogą porządnie rozbawić.
Chociażby sytuacja, w której tata tłumaczy zaciekawionej córce, jak sadzi się kwiaty. Takiego obrotu sprawy ani ja, ani córka nie spodziewałyśmy się :))
Książka ujmująca, warto skusić się też na kolejne części. My mamy taki zamiar.
Jedynie czego mogę się doczepić to drażniąca polszczyzna. "Ileśmy przejechali?" - nie słyszałam, żeby któryś siedmiolatek zadawał pytanie w tak dziwnej formie. Dalej: "Jeszcze pożałujecie żeście...." I nie chodzi o poprawność, chociaż nawet językoznawcy krytykują praktykowanie takiej wymowy, ale o to, że ta forma jest iście irytująca! Ja córce zamieniałam i czytałam w sposób normalniejszy, aby nie podłapała języka, który brzmi fatalnie, i którym po prostu się nie posługujemy. Ot, mała uwaga ;-)

Rodzina Ciumków to: mama, tata, siedmioletni Grześ oraz pięcioletnia Kaśka.

Top 10 literatury dziecięcej, MUST HAVE. Cudowne historie, cudowni bohaterowie, przednia zabawa dla całej rodziny, nawet dla wujka od Hondy

Cool

Cool

Opowiada o przygodach rodziny Ciumków. Bardo fajne opowiadania.Jak dla mnie super.

fajne

fajne

W wydaniu z 2014 r. duże litery sprzyjają samodzielnemu czytaniu.

Szczerze to śmiałam się razem z moim synem ;-) Sympatycznie opisane historie z życia sympatycznej rodziny Ciumków oraz ich dwójki dzieci: 8-letniego Grześka i 5-letniej Kasi.

Powiedzonka wujka od hondy postanowiliśmy sobie wypisać ;-)

"Jak zwykł mawiać wujek od hondy, który, jak często podkreślał tata,
był krewnym ze strony mamy, a jak często podkreślała mama, krewnym dalekim, ;-)

- bez problemu starczy dżemu
- Akurat. Gadaj Ziutek pięć minutek
- Niespodzianka. Krowa z dzbanka!
- a potem doszedł od kiosku do wniosku
- niestety klamka zapadła i mysz ja zjadła
- rodzice - najpierw cię rodzą, potem ci szkodzą
- jakby nagle wpadła na to, że ojciec to tato
- siedział jak figura z marmura
- co ci po urodzie, jak byk cię bodzie
- wygladasz jakbyś zjadł kromkę z cytryną i popił benzyną
- dostał śmiechawki-głupawki
- i uniosła brwi na znak, że nie ma bladego pojęcia, co chciała księżna od księcia
- musiał przyznać, że dostał niezłych drgawek nogawek
- jak prosięta w swoje święta
- był mały jak chustka do nosa kapitana Klossa

;-)

W wydaniu z 2014 r. duże litery sprzyjają samodzielnemu czytaniu.

Powiedzonka wujka od hondy postanowiliśmy sobie wypisać ;-)

"Jak zwykł mawiać wujek od hondy, który, jak często podkreślał tata,...

Książka w zabawny sposób pokazuje dziecięce widzenie świata. W moim odczuciu jest to lektura bardziej dla dzieci niż dla młodzieży. To też bardzo polecam ją dzieciom:)

Super wesola, rodzinna ksiazka, czytajac z dziecmi zachodzilismy sie ze smiechu.

1944

Lekka, fajna, przyjemna i pełna humoru książka nie tylko dla dzieci! :)

Lekka, fajna, przyjemna i pełna humoru książka nie tylko dla dzieci! :)

Super, świetne i nie wiem co jeszcze

Super, świetne i nie wiem co jeszcze

• Dla dzieci
  • Książki dla dzieci

Dodaj cytat z książki Co tam u Ciumków?