978-83-7383-221-3
Aesir

Książka jest antologią wybitnych tekstów światowej literatury socjologicznej. Czytelnik znajdzie w niej prace lub fragmenty prac autorów powszechnie znanych w naukach społecznych, takich jak: Bauman, Blau, Blumer, Bordieau, Coleman, Giddens, Goffman, Habermas, Homans, Levi-Strauss, Merton, Offe, Parsons, Ricoeur, Schutz, Tilly. Oprócz nich redaktorzy włączyli do zbioru teksty autorów mniej w Polsce znanych, ale równie paradygmatyczne dla współczesnych nauk społecznych.
Zdecydowana większość prac w zbiorze jest publikowana w Polsce po raz pierwszy.
Antologia została podzielona na 18 części, z których każda, poprzedzona syntetycznym wstępem, przedstawia konkretną orientację teoretyczną współczesnej socjologii. Wprowadzenie do całości dzieła stanowią rozważania Marka Ziółkowskiego o stanie teorii socjologicznej początku XXI wieku.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe Scholar, 2008

źródło okładki: http://scholar.com.pl/upload/product_files/1651/o369_wts.jpg

ghaia | 2014-01-06

Dwa opasłe tomiszcza pozwalają zaznajomić się z najważniejszymi trendami współczesnej socjologii. Językowo - bardzo zróżnicowane, w zależności od stopnia strawności autora tekstu. Bywa więc naprawdę ciężko, choć koniec końców warto się przemęczyć. Polecam osobom naprawdę zainteresowanym socjologią oraz czytelnikom, którym niestraszne napompowane słownictwo i ogólna maniera ;)

RLG | 2018-06-12
Moonalika | 2015-08-03