Socjologia kultury. Zarys zagadnień

6 (9 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-227-0868-8
kultura, socjologia,
caelicolae

Przedmiotem analiz książki jest socjologia kultury. Aby ją możliwie dokładnie określić, trzeba wpierw sprecyzować samo pojęcie kultury; dopiero po dokonaniu podstawowych rozróżnień można przedstawić przedmiot badań socjologii kultury. Taki jest też przebieg książki: autor rozpoczyna od sprecyzowania pojęcia kultury. Następnie nakreśla granice i podstawowe problemy obszaru badawczego socjologii kultury. W dalszej części książki przedstawia rodzaje i mechanizmy wpływu kultury na życie społeczne. Na końcu zaprezentowane są wybrane problemy z zakresu socjologii kultury.

źródło opisu: wstęp autora do książki

źródło okładki: http://www.poczytaj.pl/3698

ewelinakociara | 2011-01-29

Autor tej książki jest przesympatycznym panem z ogromnym poczuciem humoru, miałam przyjemność bywać na jego wykładach :) książka bardzo interesująca:)

geografia | 2015-10-08
chodznaspacer | 2015-09-18