Koszmarne bajeczki

Seria: Złota Dziesiątka
Wydawnictwo: Egmont Polska
Fairy stories
auraya89

Czy chcecie wiedzieć, która straszna bajka jest przebojem stuleci ? Być może jest to... Tomcio Paluch - bajka o maleńkim chłopcu, jego niewiarygodnych przgodach i...niezbyt rozgrniętych rodzicach...Jego autobiografia poruszy was do głębi! a może... Mała syrena - bajka o dziewczynie z rybim ogonem zakochanej w księciu. Będziecie płakać i gwizdać, słuchając opowieści morskiej wiedźmy. czy...

Czy chcecie wiedzieć,
która straszna bajka jest przebojem stuleci ?
Być może jest to...
Tomcio Paluch - bajka o maleńkim chłopcu,
a może...
Mała syrena - bajka o dziewczynie z rybim ogonem
zakochanej w księciu. Będziecie płakać i gwizdać,
słuchając opowieści morskiej wiedźmy.
czy też...
Śpiąca Królewna - najbardziej przerażająca z bajek,
przy której na pewno nie zmrużycie oka!

W tej książce znajdziecie dziesięć najpopularniejszych bajek w krwawych i okrutnych wersjach,
jakich nigdy dotąd nie słyszeliście!

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://www.bemowo.e-bp.pl/bemowo/okladki/ISBN/8323/m8323714797.jpg

zwariowanyanioł | 2011-07-07
Na półkach: Inne, Przeczytane

Wiedziałam że nie jest to książka jak każda inna, żadne poważne tematy tutaj nie znajdę i dużo niesamowitej wiedzy nie odnajdę. Lecz odkładka, tytuł i wstęp mnie zaciekawiło.

Wstęp ( znajduje się w środku książki na pierwszej stronie ) :

" Witajcie.Podejdźcie bliżej.Jeszcze bliżej...O tak teraz dobrze.
A teraz mnie sprawdźcie.Wzięliście tą książke do ręki, ale w głębi duszy uważacie,że jest na pewno infantylna i dla dzieci,wiec za chwilę ją odłożycie.Mam racje? Możecie to zrobić,czemu nie - ale na pewno nie dlatego że jest dziecinna.Przeciwnie - jest straszna !
Nie zamierzam wam bowiem opowiadać baśni w wersji lukrowanej,jakie znacie z opowieści rodziców,z telewizyjnych dobranocek i książek z zamkiem i piękną królewną na okładce.O nie. "

Musze przyznać wogule nie jest straszna, lecz uwierzyłam że to wersje pierwsze.. jest napisala stylem ciekawym, z wieloma śmiesznymi obrazkami. Znajdują się tu także ciekawostki, które bardzo mnie zaciekawiły np. "Krasnolutki wcale nie...

Devilevey | 2011-11-01
Przeczytana: 2008 rok

Mówcie co chcecie, ja bardzo lubię takie rzeczy i książka mi się podobała :D

Ola | 2011-10-30

Spodziewałam się czegoś innego.

Justinaj | 2014-11-02
Przeczytana: 07 stycznia 2015