Opowieści biblijne

Okładka książki Opowieści biblijne
Michael Coleman Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Złota Dziesiątka literatura dziecięca
literatura dziecięca
Złota Dziesiątka
Bible Stories
Egmont Polska
2001-01-01
2001-01-01
Małgorzata Fabianowska

więcej Więcej

Opowieści biblijne, fajna pozycja, polecam i pozdrawiam!

Znalazłem karton z książkami w piwnicy, a tam kolejne książki które przeczytałem. Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

Na półkach: , , , ,

10 opowieści biblijnych dotyczących Starego Testamentu: Adam i Ewa, Noe, Józef, Mojżesz, Jozue, Samson i Dalila, Dawid i Goliat, Izebel, Jonasz, Daniel. Dodatkowo mamy: stworzenie świata, zwierzęta, prawo i przesądy, bitwy biblijne, symbole, prawa kobiet, prorocy i nawiązania w sztuce do wydarzeń biblijnych. Wszystko to podane razem z fragmentami z Biblii, z odpowiednimi...

Znakomite dla dzieci. Opisane w humorystyczny i zabawny sposób. Od razu wzrosłaby frekwencja na lekcjach religii, gdyby katecheta czytał tę książkę uczniom na lekcjach. Przedstawia dzieje Adama i Ewy, Noego, Mojżesza, Dawida i Goliata oraz innych. Nawet Dekalog przedstawiony w niesamowity sposób.

+1,3cm
Stary Testament w pigułce oraz ciekawostki z nim związane, na wesoło i w przystępnej formie.

• Dzieciństwo
  • Przeczytane w 2015
  • Historia
  • Czytane dawno temu
  • Popularnonaukowe
  • Literatura angielska

Dodaj cytat z książki Opowieści biblijne