Tomek u źródeł Amazonki

Okładka książki Tomek u źródeł Amazonki
Alfred Szklarski Wydawnictwo: Muza Cykl: Przygody Tomka Wilmowskiego (tom 7) powieść przygodowa
277 str. 4 godz. 37 min.
Kategoria:
powieść przygodowa
Cykl:
Przygody Tomka Wilmowskiego (tom 7)
Wydawnictwo:
Muza
Data wydania:
2007-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2007-01-01
Liczba stron:
277
Czas czytania
4 godz. 37 min.
Język:
polski
ISBN:
9788374952873
Tagi:
Tomek Wilmowski Smuga Sally Bosman Dingo

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
1774 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
612
569

Na półkach: ,

Wątki podobne do poprzedniego tomu, znów o łowcach głów i handlarzach ludźmi, tylko kontynent inny. Pomysł z upiornym lasem (jakby z "Predatora") w którym giną źli tak samo jak dobrzy był chyba zbyt brutalny. Poza tym książka podobna do "Tropów Yeti" (Tomek i Bosman idą po śladach Smugi) lecz inaczej rozwiązana. Wpierw Smuga ściga najemnych zbirów, w połowie książki dopiero pojawia się Tomek z resztą drużyny i opowieść rusza od początku. Po raz pierwszy Szklarski urwał akcję w połowie, a na dalszy ciąg kazał zaczekać.
Sally okazuje się znawczynią archeologii. Sydney Fox, choć bez kuszy. A Zaginione Miasto Inków przypomina mi film "Wibracje" ("Vibes"), treść odmienna lecz sceneria podobna.
Bosman (tak go nazywam, Kapitanem był przejściowo) podczas pożegnalnej uczty tubylców ze szczepu Cubeo ("Ludzi, Których Nie Ma" tak, ja też tego nie rozumiem) wypróbowuje na sobie miejscowy eliksir mówiąc "poświęcę się dla nauki". Opis tego, co ujrzał w trakcie odlotu, zajmuje stronę. Między innymi "Smuga stał tuż przy nim. W jednej ręce trzymał głowę jakiegoś mężczyzny, w drugiej własną... Mnisi tybetańscy obstąpili go kołem, tańczyli taniec życia i śmierci. Krzyknął na nich, aby odeszli, ale oni strząsnęli z siebie habity razem z ciałem i dalej tańczyli podzwaniając szkieletami." Za każdym razem wybucham śmiechem gdy to czytam.
Przynajmniej dwie sprawy pozostały bez wyjaśnienia.
Zobaczywszy list od Vargasa Tomek mówi, że nie zna hiszpańskiego. Zapewne tak, skoro list dotyczy Smugi, którego poszukuje. Później Tomek po dotarciu do Zaginionego Miasta przemawia do Kampów w tym języku. Przeoczenie autora czy Tomek opanował hiszpański przez ten czas?
Napad o świcie nastąpił, gdy w obozie zabrakło doświadczonego Wilsona, o czym najemnicy powiadomieni zostali przez zdrajcę. Na krótko przed napadem Aukoni ostrzega młodego Nixona "źli ludzie blisko". Skąd o tym wiedział?
PS. Twierdzenie jakoby Inkowie nie znali koła wymagałoby weryfikacji. "W Boliwii, w pobliżu Tiahuanaco, odkryto wielkie kamienne koła prześwidrowane w środku, o średnicy 7 stóp [2,13 m] i grubości 16 cali [40,64 centymetra]. Służyły one prawdopodobnie do przewożenia ciężkich bloków kamiennych przy budowach. Widocznie głównym powodem tego, że koła w Ameryce nie używano, był brak domowych zwierząt pociągowych. Istnieją też przekazy, że Inkowie w Peru znali prymitywny pług; co prawda, wyprzęgali się weń ludzie." (Aleksander Kondratow "Tajemnice trzech oceanów" Złota Seria Literatury Popularnonaukowej 1976).

Wątki podobne do poprzedniego tomu, znów o łowcach głów i handlarzach ludźmi, tylko kontynent inny. Pomysł z upiornym lasem (jakby z "Predatora") w którym giną źli tak samo jak dobrzy był chyba zbyt brutalny. Poza tym książka podobna do "Tropów Yeti" (Tomek i Bosman idą po śladach Smugi) lecz inaczej rozwiązana. Wpierw Smuga ściga najemnych zbirów, w połowie książki dopiero...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    4 355
  • Posiadam
    942
  • Chcę przeczytać
    412
  • Ulubione
    157
  • Przygodowe
    46
  • Dzieciństwo
    37
  • Alfred Szklarski
    19
  • Młodzieżowe
    19
  • Literatura polska
    18
  • Teraz czytam
    17

Cytaty

Więcej
Alfred Szklarski Tomek u źródeł Amazonki Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także