Sir Galimatias i mały potwór

Tłumaczenie: Anna Sak
Cykl: Sir Galimatias (tom 5)
Wydawnictwo: Znak
Sir Gadabout and the Little Horror
rycerz

Sir Galimatias jest najgorszym rycerzem, jaki kiedykolwiek zasiadał przy Okrągłym Stole w zamku Camelot. Prawdę powiedziawszy, jest Największym Fajtłapą, chodzącym nieszczęściem zakutym w rozklekotana i przerdzewiałą zbroję. Tymczasem, z powodu niedoboru rycerzy na zamku Camelot, zadanie eskortowania jednego z dzieci króla Artura zostaje powierzone właśnie Sir Galimatiasowi. Koszmarne książątko wpędza go w okropne kłopoty, jakich nie doświadczył nawet podczas spotkania z groźnym smokiem.

Niebywale śmieszne, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, perypetie Sir Galimatiasa opowiedziane w cudowny sposób a 'a Roald Dahl.

źródło opisu: Znak, 2005

źródło okładki: zdjęcie autorskie

_Niki_ | 2012-06-19
Przeczytana: 10 kwietnia 2012

Książka bardzo dzieciina jak i fabuła nie przekonałaby mnie do ponownego przeczyania.
Na pewno nie poleciłabym jej przeczytać młodzieży.

Ewa | 2016-10-03
Na półkach: Dla Oskara, Przeczytane