6 (13 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7626-693-0
Barbara

Bajecznie kolorowa książeczka dla dzieci opowiada o przygodach małej dziewczynki - Roszpunki. Piękne obrazki oraz ciekawy, napisany zrozumiałym dla dzieci językiem tekst z morałem, zachęca małych czytelników do zaprzyjaźniania się z książeczkami od najmłodszych lat. W serii ukazały się również tytuły: O rybaku i złotej rybce, Trzy małe świnki, Cudowna lampa Aladyna, Pracowita kurka, Tomcio...

W serii ukazały się również tytuły: O rybaku i złotej rybce, Trzy małe świnki, Cudowna lampa Aladyna, Pracowita kurka, Tomcio Paluszek, Dzielny ołowiany żołnierzyk, Heidi, Słowik, Kot w Butach, Czerwony Kapturek, Król Drozdobrody, Śnieżna Pani, Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Calineczka, Królewna Śnieżka, Titelitury, Roszpunka.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Merlin.pl

Emisunflower | 2013-12-18
Przeczytana: 2007 rok

Każda chyba dziewczyna marzyłaby o posiadaniu tak pięknych i długich włosach jak Roszpunka . Żyło sobie młode małżeństwo, które oczekiwało na narodziny swojego upragnionego maleństwa. Pewnej nocy żona zapragnęła skosztować roszpunki która rosła w ogrodzie złej czarownicy, pragnęła skosztować tych soczystych liści namówiła męża by zakradł się do ogrody i zerwał trochę liści roszpunki, nie chcąc zrobić zonie przykrości zakradł się do ogrodu zerwał liście roszpunki i przyniósł swojej ukochanej . Z liści zrobiła sobie pyszna sałatkę, ale niestety następnej nocy apetyt kobiety domagał się znowu soczystych liści roszpunki. Ukochany po krótkich namowach zakradł się do ogrodu złej czarownicy i na jego nieszczęście czarownica czekała już na niego. Chciała zamienić go w kamień ale biedny człowiek opowiedział jej dlaczego zakradł się do jej ogrodu. Gdy żona powiła śliczna córeczkę czarownica zjawiła się i zabrała dziewczynkę do siebie. Czarownica nazwała dziewczynę roszpunką. Gdy roszpunka...

darxela | 2015-08-18
| 2014-01-13