Okładka książki Legendy i opowieści niesamowite o zamkach jurajskich oraz duchach w nich mieszkających Małgorzata Budny
Małgorzata Budny Wydawnictwo: Dikappa powieść historyczna
2009-01-01
16 min.
978-83-60718-17-9
jura zamki podania legendy

Okładka książki Legendy Dąbrowy Górniczej Małgorzata Budny, Dariusz Kmiotek, Jan Kmiotek
Legendy Dąbrow... Małgorzata Budny, D...

Jest to bardzo fajna, króciutka książeczka przedstawiająca legendy różnych zamków wchodzących w skład Szlaku Orlich Gniazd. Książka jest moją pamiątką po odbytej niedawno wyprawie do Ojcowa, Pieskowej Skały i Jaskini Wierzchowskiej. Ma zatem dla mnie wymiar sentymentalny. Jeżeli chodzi o samą książkę nie znajdziemy w niej zbyt wielu informacji na temat tych zamków. Jak wskazuje sam tytuł, autorka skupiła uwagę jedynie na najbardziej znanych legendach dotyczących tych miejsc. Książkę należy zatem traktować jako swoistą ciekawostkę i miłe uzupełnienie wiedzy na temat tych zamków. Mi osobiście najbardziej przypadła do gustu legenda o zamku w Lipowcu, Smoleniu i Morsku. Warto stwierdzić, że każdy zamek ma zaklętą w sobie historię i magię.
Reasumując - książeczka jest króciutka i jej rozważne przeczytanie nie zajmie więcej niż 30 minut, dlatego zdecydowanie warto po nią sięgnąć. Tak jak wspominałem - dla mnie jest ona pamiątką, która już zawsze będzie przypominać mi miłe chwile spędzone na Szlaku Orlich Gniazd. Na koniec - wszystkim czytelnikom rozmiłowanym w historii gorąco polecam odwiedzenie miejsc opisanych w tej książce. Są bez wątpienia malownicze i piękne. Kto wie - może komuś z Was ukaże się, na którymś z zamków biała dama, czart, czy pokutująca postać? Sprawdźcie sami.

• 👻 Duchy, zjawy, widziadła
  • Historia / Mitologia