Okładka książki Język w mediach masowych

Język w mediach masowych

papier
Antykwa
7,4 (5 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Spis treści Walery Pisarek, III Forum Kultury Słowa Walery Pisarek, Język w mediach, media w języku Stanisław Gajda, Media- stylowy tygiel współczesnej polszczyzny Halina Satkiewicz, Językowe przejawy agresji w mediach Andrzej M. Lewicki, Paweł Nowak, Manipulacja językowa w mediach Jerzy Bralczyk, Grażyna Majkowska, Język mediów - perspektywa aksjologiczna Halina i Tadeusz Zgółkowie, Polszc...

Spis treści

Walery Pisarek, III Forum Kultury Słowa

Walery Pisarek, Język w mediach, media w języku

Stanisław Gajda, Media- stylowy tygiel współczesnej polszczyzny

Halina Satkiewicz, Językowe przejawy agresji w mediach

Andrzej M. Lewicki, Paweł Nowak, Manipulacja językowa w mediach

Jerzy Bralczyk, Grażyna Majkowska, Język mediów - perspektywa aksjologiczna

Halina i Tadeusz Zgółkowie, Polszczyzna mediów w komunikacji codziennej - ślady i naśladownictwa

Antonina Grybosiowa, O dystansie, szacunku i tolerancji w mediach

Teresa Smółkowa, Nowe słownictwo w prasie

Jan Miodek, Gramatyczne i stylistyczne znaki czasu w mediach

Władysław Lubaś, Słownictwo potoczne w mediach

Andrzej Markowski, Jawne i ukryte nowsze zapożyczenia leksykalne w mediach

Katarzyna Mosiołek-Kłosińska, Wulgaryzacja języka w mediach

Wojciech Kajtoch, Jacek Kołodziej, Paweł Płaneta, Język czasopism dla młodzieży: świat, wartość, perswazja

Jerzy Podracki, Potoczne elementy językowe w polszczyźnie radia i telewizji

Wacław Cockiewicz, Konstrukcje analityczne w języku polskiej telewizji w latach siedemdziesiątych i dziś

Barbara Boniecka, Jolanta Panasiuk, Audycja radiowa jako tekst

Wiesław Godzic, Język w Internecie: Czy piszemy to, co myślimy?

Agnieszka Choduń, Maciej Zieliński, Język dyskusji medialnej nad tworzeniem prawa

Edward Polański, Bogusław Skowronek, Językowe programy edukacyjne

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica