rozwińzwiń

Nasz syn zostaje mnichem

Okładka książki Nasz syn zostaje mnichem Kiyohiro Miura
Okładka książki Nasz syn zostaje mnichem
Kiyohiro Miura Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog Seria: Życie po japońsku reportaż
110 str. 1 godz. 50 min.
Kategoria:
reportaż
Seria:
Życie po japońsku
Tytuł oryginału:
長男の出家 / Chōnan no shukke
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Akademickie Dialog
Data wydania:
2001-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2001-01-01
Liczba stron:
110
Czas czytania
1 godz. 50 min.
Język:
polski
ISBN:
8388938274
Tłumacz:
Barbara Słomka
Tagi:
japonia buddyzm zen biografia
Średnia ocen

6,2 6,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,2 / 10
32 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
184
184

Na półkach: ,

Lisioł zostaje mnichem?

Lisioła zaciekawiło ostatnio życie buddyjskiego mnicha. Siedział w ciepłym fotelu i wyobrażał sobie postawnego wojownika przy tuszy z wielką naginatą, który zna wszystkie sutry na pamięć i wygrywa z ich pomocą serca ponętnych lisic. Tak, to jest to, czego Lisioł w tym momencie potrzebuje. Przejrzał się w lustrze, napinając mięśnie – lustro z trudem powstrzymało chęć rozlecenia się na milion kawałków. Ujdzie, stwierdził pod nosem, spakował się i wybiegł z norki w poszukiwaniu najbliższej buddyjskiej świątyni. Opat obejrzał Lisioła sceptycznym okiem, ale postanowił dać mu szansę. Szybko nasz bohater przekonał się, że życie buddyjskiego mnicha nie jest usłane pięknymi lisicami i pojedynkami na śmierć i truskawki. Naginatę musiał zamienić na miotłę, bo przecież świątynia i teren wokół wymaga ciągłych porządków. Zamiast podrywów były nudne medytacje, które przyprawiały Lisioła o niekontrolowane ataki drzemek, a na koniec jeszcze umiar w jedzeniu! Prawdziwa tragedia! Lisioł więc pozbierał swoje rzeczy, podziękował za pobyt i dał dyla do norki w tempie ekspresowym! Jeśli jednak jesteście ciekawi, jak wygląda droga do zostania buddyjskim mnichem, zajrzyjcie do książki Kiyohiro Miura "Nasz syn zostaje mnichem", w której młody człowiek decyduje się na ten ciekawy życiowy krok, natomiast jego rodzina niekoniecznie wie, co z tym fantem zrobić. Książeczka jest niewielkich rozmiarów, ale warta uwagi.

Lisioł zostaje mnichem?

Lisioła zaciekawiło ostatnio życie buddyjskiego mnicha. Siedział w ciepłym fotelu i wyobrażał sobie postawnego wojownika przy tuszy z wielką naginatą, który zna wszystkie sutry na pamięć i wygrywa z ich pomocą serca ponętnych lisic. Tak, to jest to, czego Lisioł w tym momencie potrzebuje. Przejrzał się w lustrze, napinając mięśnie – lustro z trudem...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1577
1572

Na półkach: ,

Nie wiem, do sprawiło, że ta książka tak mnie rozczarowała - może tłumaczenie, może styl autora, dla mnie sztuczny w dialogach i nie dość sprawny w oddaniu emocji towarzyszących rozstaniu z synem - zwłaszcza, że autor podobno jest w Japonii znany, ceniony, popularny i nagradzany (chyba że to moja zachodnia wiara w magię nagrody literackiej, ostatecznie Hitomi Kanehara za swoje żenujące powieścidełko też dostała nagrodę im, Akutagawy).
To, co może w tej powieści - reportażu, eseju, wspomnieniu? - poruszać, budzić kontrowersje, bulwersować, to częściowe wymuszenie na nastoletnim chłopcu porzucenie życia świeckiego na rzecz wyświęcenia na mnicha zen, oraz towarzysząca tej decyzji motywacja. Do refleksji nad tym, czym może być religia i nad moralną odpowiedzialnością rodziców.

Nie wiem, do sprawiło, że ta książka tak mnie rozczarowała - może tłumaczenie, może styl autora, dla mnie sztuczny w dialogach i nie dość sprawny w oddaniu emocji towarzyszących rozstaniu z synem - zwłaszcza, że autor podobno jest w Japonii znany, ceniony, popularny i nagradzany (chyba że to moja zachodnia wiara w magię nagrody literackiej, ostatecznie Hitomi Kanehara za...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1886
339

Na półkach: ,

Opowieść ojca jak to syn zostaje buddyjskim mnichem, w zasadzie bez fabuły, ciekawostka

Opowieść ojca jak to syn zostaje buddyjskim mnichem, w zasadzie bez fabuły, ciekawostka

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    47
  • Przeczytane
    39
  • Posiadam
    14
  • Japonia
    5
  • Literatura japońska
    2
  • Daleki wschód
    2
  • [Pochodzenie:] Obce
    1
  • [Stan:] Posiadam
    1
  • Zen
    1
  • 2018
    1

Cytaty

Więcej
Kiyohiro Miura Nasz syn zostaje mnichem Zobacz więcej
Kiyohiro Miura Nasz syn zostaje mnichem Zobacz więcej
Kiyohiro Miura Nasz syn zostaje mnichem Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także