Popularne wyszukiwania
Polecamy
Kiyohiro Miura
Japoński pisarz.
Urodził się na wyspie Hokkaido w 1930 roku.
Absolwent Uniwersytetu Tokijskiego (東京大学) oraz dwóch amerykańskich uczelni: San Jose State University (historia USA) i University of Iowa.
Początkowo pisał jedynie eseje i krótkie opowiadania.
Napisana przez niego w 1988 roku książka pt. 宇宙の旅人 otrzymała Nagrodę Akutagawa, czyli najbardziej prestiżowe japońskie wyróżnienie literackie. 宇宙の旅人 to opowieść o tym jak 12-letni psotny chłopiec przemienia się w buddyjskiego mnicha zen. To zarazem studium dojrzewania rodziców dziecka do nowej rzeczywistości. Dzieło to doczekało się także przekładu na język polski.
Wybrane publikacje książkowe Kiyohiry Miury: イギリスの霧の中へ 心霊体験紀行 ("Igirisu no kiri no naka-e: Shinrei taiken kikō", pierwsze wydanie: 1983),宇宙の旅人 ("Chōnan no shukke", 1988, polskie wydanie: "Nasz syn zostaje mnichem", Wydawnictwo Akademickie Dialog, 2003),近代スピリチュアリズムの歴史 心霊研究から超心理学へ ("Kindai supirichuarizumu no rekishi: Shinrei kenkyū kara chō shinrigaku e", 2008).
- 39 przeczytało książki autora
- 44 chce przeczytać książki autora
Książki i czasopisma
Cytaty
Nie, nie wolno nam porzucać marzeń! W przeciwnym razie cierpienia nas czworga stracą sens. Marzenia nie powinny być oderwane od rzeczywistości: nie trzeba od razu chcieć zostać kosmonautą, wyginać siłą woli łyżeczkę. Marzenia powinny być przedłużeniem rzeczywistości. Jeśli dziś coś mi się ie udało, może uda mi się jutro. Człowiek rozwija się krok po kroku.
Nie, nie wolno nam porzucać marzeń! W przeciwnym razie cierpienia nas czworga stracą sens. Marzenia nie powinny być oderwane od rzeczywistoś...
Rozwiń ZwińJasne, że brak mi wiary w siebie. Ale podobno nie ma ludzi, którzy od samego początku mają wiarę w siebie. Tak mówi mniszka. Wiary w siebie nabieramy w trakcie robienia czegoś.
Jasne, że brak mi wiary w siebie. Ale podobno nie ma ludzi, którzy od samego początku mają wiarę w siebie. Tak mówi mniszka. Wiary w siebie ...
Rozwiń ZwińTo jest bardzo ważna sprawa. Zdarzyło się kiedyś wykroczenie przeciw umowie adopcyjnej ze świątynią. Rodzice biologiczni zamordowali mnicha. jest to skrajny przykład, oczywiście a jednym z powodów, było to że mnich ukrył przed nimi swoją chorobę. Różne rzeczy mogą się wydarzyć, nie można niczego przewidzieć, nawet jeśli ktoś jest zdrowy.
To jest bardzo ważna sprawa. Zdarzyło się kiedyś wykroczenie przeciw umowie adopcyjnej ze świątynią. Rodzice biologiczni zamordowali mnicha....
Rozwiń Zwiń