Wyzwanie czytelnicze LC

Hania Humorek idzie na studia

Cykl: Hania Humorek (tom 8)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Judy Moody Goes to College
Hania Humorek
Angae

Hania musi poprawić się z matematyki.
Dlatego rodzice organizują jej prywatne lekcje. Korepetycje?!!
Chyba nie myślą, że nieustraszona Hania będzie ślęczeć nad tabliczką mnożenia?!! Kiedy jednak korepetytorką okazuje się wyluzowana, modnie ubrana studentka – niechęć Hani do matematyki bezpowrotnie znika.
Pożegnajcie Hanię Humorek. Powitajcie Hanię Studentkę.

źródło opisu: Egmont, 2010

źródło okładki: www.egmont.pl

Pamiętam, że kiedyś dostałam ją w prezencie, byłam wtedy oczarowana tą serią i wypożyczyłam wszystkie przygody Hani w bibliotece,jednak niestety tamten zbiór nie był kompletny ;(.
* * * * * *
A teraz co do akcji:
Hania ma problemy z matematyką, więc zaczyna chodzić na korepetycje z czego nie jest zbytnio zadowolona. Jednak jej korepetytorka okazuje się być fajną, młodą dziewczyną i Hania pomimo początkowej niechęci z uśmiechem chodzi na te dodatkowe lekcje.
* * * * * *
Podsumowanie:
Fajne rysunki i ciekawe rozdziały- to są atuty tej serii. Ale w tej książce z tyłu znajduje się dodatkowo słowniczek slangu studenckiego, z którego byłam bardzo zadowolona,a koleżanka nawet chciała pożyczyć tą książkę,by się jego nauczyć;) .
Polecam!!!

Evik | 2014-11-13
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 05 listopada 2014

Hania ma problemy z matematyką. Nowa nauczycielka zaleca jej korepetycje. Korepetytorką zostaje studentka z pobliskiej uczelni.
Hania jest nią zafascynowana!
Nie dziwię się, w wieku 10-11 lat u dzieci pojawia się inny autorytet, niż rodzice. Może dlatego Hania zaczyna naśladować starszą koleżankę i zwracać się do rodziców po imieniu.
Przy okazji poznałam imiona rodziców Hani.
Hania, Jasiek, Katarzyna i Ryszard - oto rodzina Humorków. Zwierzęta (choć obecne w ich domu) nie są uwzględnione ;)

Daisy | 2016-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2016

Naprawdę dobra książka.
Pokazuje jak w ciekawy sposób patrzeć na świat:)

Amelia | 2016-07-29

Ta książka to fajny humorek i przygody Hani nie do zapomnienia!
Amelia studentka korepetytorka Hani jest świetna! Nie robią nic co mówił Smrodek(młodszy brat Hani). Pani Straszak nie docenia Starań Hani i przez to trzecioklasistka trafia do cichego kącika. Hania cały czs pytała swój zegarek-wyrocznię: Czy pan Łopuch wróci? I otrzymywała odpowiedz: TAK, NA PEWNO... Pewnego dnia pan Łopuch przychodzi ze złamaną nogą i wszystko przychodzi do normy! Polecam!

Natalia | 2014-11-13
Przeczytana: 2006 rok

Najlepsza książka mojego dzieciństwa! Nie było dnia bez Hani Humorek :)

Patanielata | 2017-09-20

Eh... kolejna książka powalająca z nóg, ze śmiechu!

natasza | 2014-04-21
Przeczytana: 23 stycznia 2014