Lalki w ogniu. Opowieści z Indii

Okładka książki Lalki w ogniu. Opowieści z Indii
Paulina Wilk Wydawnictwo: Carta Blanca Seria: Bieguny reportaż
259 str. 4 godz. 19 min.
Kategoria:
reportaż
Seria:
Bieguny
Wydawnictwo:
Carta Blanca
Data wydania:
2011-10-01
Data 1. wyd. pol.:
2011-10-01
Liczba stron:
259
Czas czytania
4 godz. 19 min.
Język:
polski
ISBN:
9788377050422
Tagi:
Indie
Inne

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Azja 3. Opowieści podróżne Max Cegielski, Jerzy Chociłowski, Tomasz Fedor, Artur Gutowski, Iza Klementowska, Jacek Konieczny, Michał Książek, Andrzej Meller, Marek Pernal, Bartek Sabela, Krzysztof Środa, Paulina Wilk
Ocena 7,0
Azja 3. Opowie... Max Cegielski, Jerz...
Okładka książki Azja 2. Opowieści podróżne Katarzyna Boni, Max Cegielski, Dorota Chojnowska, Iga Cichoń, Dariusz Fedor, Tomasz Fedor, Magdalena Gołębiowska, Rafał Grądzki, Jacek Konieczny, Magdalena Konik, Piotr Lipiński, Magdalena Rittenhouse, Barbara Rusinek, Michał Rusinek, Bartek Sabela, Paweł Smoleński, Katarzyna Stachyra, Piotr Tomza, Beata Wasilewska, Paulina Wilk
Ocena 7,1
Azja 2. Opowie... Katarzyna Boni, Max...
Okładka książki Ameryka. Opowieści podróżne Anna Alboth, Elżbieta Dzikowska, Arkady Radosław Fiedler, Grażyna Jagielska, Tomasz Owsiany, Marek Pernal, Dariusz Raczko, Maciej Stasiński, Paulina Wilk
Ocena 6,7
Ameryka. Opowi... Anna Alboth, Elżbie...

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Duch Indii zamknięty w słowach



2020 52 51

Oceny

Średnia ocen
7,1 / 10
1996 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1493
573

Na półkach: , , , , , ,

miedzysklejonymikartkami.blogspot.com

W Indiach nad głowami głodujących przelatują odrzutowce. Wokół ekskluzywnych apartamentowców bezdomni gotują na żywym ogniu. Za baśniowymi weselami stoi biznes matrymonialny, a bóstwa są zakładnikami religijnych korporacji. Nawet najbogatsi walczą z brudem, ciasnotą, korupcją, a wśród rytualnych tabu poruszają się jak po polu minowym. Indie są najludniejszą demokracją świata, wielkim źródłem siły roboczej, centrum usług komputerowych i duchowej turystyki. Z kraju żebraków i trędowatych zmieniły się w symbol azjatyckiego boomu. Paulina Wilk, dziennikarka, autorka reportaży publikowanych w "Rzeczpospolitej", prowadzi na zaplecze tego sukcesu.
[źródło opisu: okładka]

To moja pierwsza książka Pauliny Wilk, ale już wiem, że będzie jedną z moich ulubionych autorek książek podróżniczych. Dlaczego? Bo ma niezwykły dar opisywania. Barwnym językiem opisuje barwną, choć często niekolorową, rzeczywistość Indii. Czytając, widziałam przed oczami miasto, bazar, pola ryżowe. Zdziwiło mnie to bardzo, bo przypominało raczej powieść. A opisywało rzeczywistość.

Autorka naszkicowała w swojej książce ogólny zarys życia w Indiach i sposobu myślenia jego mieszkańców. W 24-godzinnym planie opowiedziała o ich podejściu do jedzenia, higieny, życia rodzinnego, małżeństwa, religii i... czekania. Tak, czekanie jest bardzo ważne. Być może o wielu rzeczach zapomniała, pominęła. Ale ciężko zmieścić w jednej książce całe życie i mentalność Hindusów, szczególnie że są tak zróżnicowani. Przy różnych okazjach dziennikarka pisze, jak wygląda dana kwestia w różnych regionach, ale moim zdaniem ciężko napisać o wszystkim. Zauważyłam, że pani Wilk skupiła się bardziej na mieście, a wieś zaledwie "liznęła". Z jednej strony to dobrze (nie oszukujmy się, mnie bardziej interesuje miasto), a z drugiej strony szkoda.

Całość świetnie opisuje życie w tym kraju hipokryzji, napięć religijnych. Dla mnie, jako laika, było to świetne wprowadzenie w kulturę Indii, ale dla kogoś bardziej doświadczonego w tych kwestiach również powinno to być interesujące doświadczenie. Polecam.

miedzysklejonymikartkami.blogspot.com

W Indiach nad głowami głodujących przelatują odrzutowce. Wokół ekskluzywnych apartamentowców bezdomni gotują na żywym ogniu. Za baśniowymi weselami stoi biznes matrymonialny, a bóstwa są zakładnikami religijnych korporacji. Nawet najbogatsi walczą z brudem, ciasnotą, korupcją, a wśród rytualnych tabu poruszają się jak po polu minowym....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    2 877
  • Chcę przeczytać
    2 514
  • Posiadam
    676
  • Teraz czytam
    126
  • Ulubione
    99
  • Reportaż
    65
  • 2012
    43
  • Indie
    43
  • Literatura faktu
    42
  • Chcę w prezencie
    40

Cytaty

Więcej
Paulina Wilk Lalki w ogniu. Opowieści z Indii Zobacz więcej
Paulina Wilk Lalki w ogniu. Opowieści z Indii Zobacz więcej
Paulina Wilk Lalki w ogniu. Opowieści z Indii Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także