Trudne czasy Tudorów

Wydawnictwo: Egmont Polska
Horrible Histories. The Terrible Tudors
9788323719854
Anglia, Tudorowie, Henryk VIII

Historia jeszcze nigdy nie była tak strrraszna! Na kartach książki "Trudne czasy Tudorów" pojawia się cała plejada strasznie zakręconych królów, królowych, poczciwych biedaków i krwawych rzezimieszków. Jak karali Tudorowie? Jaką kminą ćmagali złoczyńcy? Czy William Szekspir istniał naprawdę? Dlaczego Henryk VIII myślał, że poślubił kobyłę? W książce znajduje się również wiele informacji o...

Historia jeszcze nigdy nie była tak strrraszna!
Jak karali Tudorowie?
Jaką kminą ćmagali złoczyńcy?
Czy William Szekspir istniał naprawdę?
Dlaczego Henryk VIII myślał, że poślubił kobyłę?
W książce znajduje się również wiele informacji o głowach toczących się z szafotów, o dziwacznych grach i zabawach, o zakręconej modzie i katastrofalnych kuracjach. .

źródło opisu: Egmont, 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie