Musierowicz na Gwiazdkę

Wydawnictwo: Akapit Press
święta, Boże Narodzenie

Niespodzianka gwiazdkowa; ciekawa i miła
Ta ciekawa książka w eleganckiej oprawie graficznej będzie atrakcyjnym prezentem pod choinkę!

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Książka trochę o wszystkim i o niczym, jak możemy przeczytać z okładki jest to "[...] gawęda o świętach, aniołach, piernikach i śmiesznych zdarzeniach z życia Autorki, o prezentach, bigosie, o życiu i miłości." i rzeczywiście opis jest dopasowany do zawartości. Oprócz wyżej wymienionych elementów znajdziemy też trochę przepisów, których przydatności jednak ocenić nie potrafię, przynajmniej nie przed zastosowaniem ich w praktyce.

Jako prezent na gwiazdkę raczej się średnio nadaje, chyba że będzie przeznaczony dla wielkiej fanki pani Musierowicz. Nie żałuję, że przeczytałam, ale trochę za mało w niej treści, więc ja byłabym, szczerze mówiąc, umiarkowanie zadowolona z takiego podarunku pod choinką. Wolę bardziej opasłe tomiszcza :)

bewelka86 | 2012-12-30
Przeczytana: 24 grudnia 2012

Książkę przeczytałam w Wigilię... w pociągu i przyznam, że czytało się całkiem przyjemnie, choć porady dotyczyły bardziej tego, co na Wigilię przygotować wcześniej. Przepisy są proste do wykonania, tradycyjne, ale ciekawe. Książka napisana charakterystycznym dla tej Autorki stylem, z wyraźnym określeniem adresata na wstępie (nastolatki). Niemniej jednak i starsi Czytelnicy nie powinni być zawiedzeni. Musierowicz dzieli się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami związanymi ze Świętami - a w to wszystko wplecione są liczne nawiązania literackie. Jak dla mnie ciekawa lektura, która dobrze wprowadza w nastrój Świąt, tych tradycyjnych i rodzinnych, co Autorka starała się podkreślić w swoim wywodzie.

Sylka | 2014-03-19
Przeczytana: 01 stycznia 2013

Tą książkę przeczytałam tylko ze względu na przepisy w niej podane. NA prawdę świetne, polecam. :D

| 2011-12-23
Przeczytana: grudzień 2011

Opowieści różnorakiej treści, czyli spisane luźne myśli autorki, których motywem przewodnim jest-rzecz jasna- Boże Narodzenie. Jest tu wszystko, za co kocham panią Musierowicz, mianowicie mądrość, ciepło i poczucie humoru. A przed świętami czyta się tę pozycję bardzo miło i przyjemnie ;).

Dziękuję pani Małgorzato za kolejną porcję przepisów na pyszne ciasteczka. Przydadzą się.

Agnieszka | 2012-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2012

Słaba. Na pewno nie tego się spodziewałam.
Bardzo mało treści,całość jakby przegadana na temat przygotowań do Bożego Narodzenia. Jak dla mnie zbyt dużo odniesień do literatury, wiary, Boga. Takie niby wzniosłe ale mdłe.

Słodka Karolina | 2014-12-12
Przeczytana: 11 grudnia 2014

Pani Musierowicz bardzo fajnie pisuje swoje tradycje i zwyczaje świąteczne.
Można też tutaj znaleźć trochę historii o świątecznych zwyczajach ale także przepisy bardzo ciekawe :)

Anna | 2011-12-25
Przeczytana: 22 grudnia 2011

Bardzo przyjemna przedświąteczna lektura z dość przydatnymi radami. W przedświątecznym bałaganie i zamieszaniu cudowny lek na stres.

Wiedźminka | 2011-10-08
Przeczytana: 08 października 2011

Takie książki lubię : wesołe, szczere, podnoszące na duchu. Pani Musierowicz ma talent do pisania. Ten zapach świąt już czuję. ;)

Kinga Werońska | 2015-11-29
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Ko Cham !!! Całym serduszkiem! Jeszcze dwa lata temu kiedy znalazłam tę książkę była mi ona zupełnie nieprzydatna. No wiadomo. Gdzie taka książka dla dziesieciolatki? Ale teraz mam 12 i książka bardzo przypadła mi do gustu. Świąteczny klimat, przemyślenia autorki, miłe wspomnienia, trochę o Bogu i rzecz jasna o aniołach. ;) Podsumowując - miła, klimatyczna książka w sam raz na zimowe wieczory. W dodatku wiele przydatnych przepisów.

Agata Magdalena | 2013-01-23

Kolejna książka Pani M.Musierowicz.Tym razem kierowana jest bezpośrednio do Czytelników.Zawiera przeróżne porady,przepisy (na udane wypieki,myśli i opisy Świąt Małgorzaty.Książka "pachnie" niemalże piernikami,lukrem:)
Od lektury tchnie ciepłem,spokojem i miłością..aa i oczywiście ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA. :))

-polecam