Anglik zakochany. Miłość w zapadłej dziurze we Francji

Tłumaczenie: Arkadiusz Belczyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Anglik". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pascal
An Englishman Amoureux: Love in Deepest France
978-83-7513-842-9
Anglik Francja
Ag2S

Francuzi lubią myśleć, że są wyrocznią gdy mowa o sztuce miłości. Jak zareagują, gdy Brytyjczyk spróbuje dorzucić swoje trzy grosze do dyskusji? Po romantycznym rendez-vous w łazience na balu przebierańców, którym kończy się Anglik na wsi, Michael Sadler, decyduje się porzucić Uniwersytet w Swindon by wrócić do Francji z mocnym postanowieniem zdobycia serca Lou Charpin, swojej belle...

Po romantycznym rendez-vous w łazience na balu przebierańców, którym kończy się Anglik na wsi, Michael Sadler, decyduje się porzucić Uniwersytet w Swindon by wrócić do Francji z mocnym postanowieniem zdobycia serca Lou Charpin, swojej belle française.
Jak kochać á la français? Czy nieszablonowy angielski gentelman zdoła zgłębić arkana francuskiej sztuki kochania?
By wyznać swoje uczucia, tytułowy anglik zgłębia meandry języka kochanków, oglądając francuski film erotyczny, sporządza przy tym skrzętne notatki. Pełen poświęcenia stara się wkraść w łaski rodziny ukochanej grając w Scrabble z niemalże stuletnią energiczną babcią czy tłumacząc Króla Lira zblazowanemu nastolatkowi. Jak przystało na prawdziwego adoratora ma on również rywala w osobie zamożnego optyka, który zdaje się go ignorować jako barbarzyńskiego ambasadora ludów północy.
„Anglik zakochany” to trzecia odsłona ciepłych, inteligentnych i pełnych angielskiego sarkazmu wspomnień Michaela Sadlera. Przekonaj się jak L’amour pokierowała losami dojrzałego oksfordczyka!

źródło okładki: www.matras.pl

Muminka | 2014-04-02
Przeczytana: 31 marca 2014

Osobiście uwielbiam zgryźliwy angielski humor. pamiętam pierwszy tom wspominków Anglika z pierwszych miesięcy spędzonych we Francji. dziwiło go ich zamiłowanie do gorących dyskusji na tematy polityczne, różnorodność gatunków sera, wysublimowane francuskie smaki. Wiadomo, że Francja to kraj doskonały dla zakochanych, więc trzeci tom serii traktuje o perypetiach zakochanego Anglika. Francusko-angielskie amory są utrudnione przez barierę językową, a także widma przeszłości. Nieproszony natręt, były narzeczony uroczej Lou, zjawia się w niewłaściwych momentach i bruździ w związku tych dwojga. Ale gdy Anglika najdzie ochota na amory, jest gotów stawić czoła armii byłych chłopaków, skonfrontować się z rodzicami ukochanej i uczęszczać na śluby jej krewnych. Jest słodko, uroczo ale i poszczególne sceny są okraszone cierpkimi uwagami autora. Zmagania odmiennych poglądów, innych stylów życia, odwieczna walka czy lepszy jest prawo- czy lewostronny ruch, elementy kultury francuskiej decydują...

anevita | 2015-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2015

Myślę że książka spodoba się fanom języka francuskiego ,ja nim nie jestem :]
Nie czytałam wcześniejszych tomów ,więc nie mam porównania. Patrząc na okładkę ,myślałam że to będzie jakiś gorący opis romansu Anglika z Francuzką,a tu właściwie jest już chyba jeden z ostatnich etapów romansu ,kiedy Anglik poznaje rodzinę i znajomych swojej ukochanej i przychodzi na obiadki.
Podsumowując- akcja mnie nie wciągnęła,i nie czytałam z wypiekami na twarzy.Daję gwiazdki za humor ,i to, że można się czegoś nauczyć z tej książki ( sporo nieoficjalnych wyrażeń w języku francuskim ,których w szkole nie uczą ;) ).

Kominek | 2015-03-07
Przeczytana: 14 września 2011

Nie znam dwóch poprzednich części o przewrotnym Angliku, który szuka szczęścia na dalekiej obczyźnie, bardzo mu nieprzychylnej, ale jeśli tylko czas pozwoli bez wątpienia nadrobię zaległości. Bo choć zaczynam od końca bez skrępowania w odpowiednim momencie cofnę się do początku.

Odwieczna wojna min i klas, sposobów bycia i życia, ruchu lewostronnego i tego przeciwnego, to w zmaganiach angielsko-francuskich jest nie tylko piękne, dowcipne i rozbrajające, co również dające wiele tematów do przemyśleń. Poza tym rzeczony „Anglik zakochany” doskonale będzie odebrany przez osoby znające język francuski, a to dlatego, że w książce pojawia się sporo zapożyczeń z tego języka i choć są przypisy, znajomość francuskiego będzie tu dodatkowym atutem.

Nie zdawałem sobie sprawy zaczynając lekturę, jak wiele uśmiechu i radości da mi historia, którą w wyrafinowany sposób opowiada nam Mike, jak na wiele sposobów można odmieniać jego imię, jak pokręcony, szalony, dziwny, zblazowany i zwalający z...

eva43 | 2014-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2014

To dla mnie najgorsza z wszystkich trzech książek Sadlera jakie dotychczas przeczytałam.

Dociekliwy_Kotek | 2011-11-09
Przeczytana: październik 2011

"Anglik w Paryżu" swoją lekkością i dowcipem - ach, sprawnie napisana, bezpretensjonalna rozrywkowa literaturo do kotleta! - że w ciemno kupiłam "Anglika na wsi" i paskudnie się rozczarowałam. "Anglika zakochanego" obiecałam sobie przeczytać tylko dla przyjemności "domknięcia" trylogii - i jakie miłe zaskoczenie przeżyłam.
Komu nie spodobał się drugi tom zapisków Sadlera, a przepada za pierwszym, temu też prawdopodobnie spodoba się "Anglik zakochany": Sadler wraca do swojej wysokiej formy drobnych zgryźliwości, dowcipnych obserwacji i lekkiego humoru. Że nie ma tu porywającej akcji, płomiennego romansu, wielkiego dramatu, za to jest lekko ckliwe zakończenie? Książka, jako niezobowiązujące czytadło, broni się sama.

Matacz | 2012-07-05
Przeczytana: 21 maja 2012

"Anglik zakochany" to trzecia część przygód niesfornego Brytyjczyka na ziemiach Francji. Tym razem Autor po raz kolejny zostaje trafiony strzałą amora i na całego próbuje wkupić się w łaski swojej przyszłej francuskiej rodziny. Oczywiście pełno przy tym zabawnych perypetii, nieporozumień i innych równie śmiesznych hec, przez co książka zapewnia doskonałą rozrywkę.
Jeżeli komuś podobały się dwie poprzednie części, to i ta go nie rozczaruje. Mi przypadło do gustu angielskie poczucie humoru autora, więc książkę przeczytałem prawie jednym tchem.

artdeco92 | 2013-11-14

Całkiem niezłe weekendowe czytadło, choć nieudolność głównego bohatera jest nużąca, a Francuzi w tej książce tylko potwierdzają, że są narodem zdecydowanie antypatycznym. Można połknąć na szybko, bo (w założeniu) zabawne perypetie Michaela mogą wciągnąć.

czechu | 2015-11-11

Najsłabsza z całej trójki