Słodkie życie w Paryżu

Tłumaczenie: Grażyna Woźniak
Wydawnictwo: Pascal
The Sweet Life in Paris: Delicious Adventures in the World’s Most Glorious - and Perplexing - City
978-83-7642-070-7
Paryż, Paris, Cukiernia, Cukiernictwo
Matacz

Julia Child w Paryżu znalazła się przypadkiem i tam pokochała kuchnię francuską. David Lebovitz pokochał francuską kuchnię i dla niej przeprowadził się ze Stanów do Paryża! Przeżyj wspaniałą kulinarną podróż po zakątkach stolicy Francji ze światowej sławy cukiernikiem! Dzięki Słodkiemu życiu w Paryżu skosztujesz nie tylko smaku francuskich rarytasów, ale zaznasz także smaczków paryskiego...

Dzięki Słodkiemu życiu w Paryżu skosztujesz nie tylko smaku francuskich rarytasów, ale zaznasz także smaczków paryskiego życia.

Malownicze uliczki, zapach świeżego pieczywa unoszący się w powietrzu, spacery wzdłuż Sekwany, przepyszne wino i ciekawi ludzie. Miasto Świateł. Paryż!

David Lebovitz zabiera nas w magiczną podróż. Zanurz się w niesamowity klimat Paryża, przyrządź smakowite ciasto absyntowe, które przyprawi Cię o zawrót głowy. Oczaruj znajomych i rodzinę przepysznym duszonym indykiem w winie beaujolais nouveau ze śliwkami. Dowiedz się, jak stać się prawdziwym paryżaninem i dlaczego należy założyć eleganckie ciuchy, aby wynieść śmieci.

Tylko tobie David zdradzi 50 wspaniałych przepisów i szepnie co nieco o paryskim życiu.

źródło opisu: www.pascal.pl

źródło okładki: www.pascal.pl

Joana | 2014-09-23
Na półkach: Przeczytane 2014
Przeczytana: 31 sierpnia 2014

Tym razem przy kupnie tej książki kierowałam się tylko i wyłącznie faktem ze pasuje do mojego wyzwania czytelniczego. Po prostu zobaczyłam, kupiłam i tyle, no i chyba jednak trochę za mało jak dla mnie.

„Słodkie życie w Paryżu” Davida Lebovitz to książka z pewnością kulinarna bo przepełniona smacznymi przepisami z czego większość z czekoladą w roli głównej. Ponad to autor stara się przekonać czytelnika w jaki sposób stać się paryżaninem no i dlaczego na przykład trzeba ubrać się bardzo elegancko żeby tylko wynieść śmieci.
No i to chyba tyle, bo niestety nie przemawiał do mnie trochę rozwlekły styl autora i przydługie kilkustronicowe opisy obierania jajek lub skrobania ryby. Natomiast jedyny plus jaki jej przyznaję – z wyjątkiem czekoladowych przepisów - to taki, że po raz kolejny mogłam pośmiać się z francuzów, ok. może to i trochę złośliwe ale za to bardzo trochę zabawne. W pewnych momentach naprawdę głośno się śmiałam, głównie z paryżan widzianych oczami Amerykanina.

Wiem,...

madefo | 2014-07-13
Na półkach: Posiadam

Książka przeczytana w samolocie lecącym do Paryża - strzał w dziesiatkę! Gorąca czekolada miała być gęsta, aromatyczna i przykryta bitą śmietana i była (Patisserie Viennoise). Chleb na zakwasie i ciepłe bułeczki z jabłkiem miały zostawiać wspomnienie smaku na długie godziny i zostawiły (Poilane). Wymieniać można długo -> efekt? przez trzy dni czytania o czekoladzie i innych przysmakach byłam cały czas głodna :-)
Gdyby nie ograniczenia czasowe i finansowe, sprawdziłabym każde polecane miejsce - zdecydowanie polecam!

marika3333 | 2013-01-19
Na półkach: France :)
Przeczytana: 19 stycznia 2013

Ubóstwiam Paryż i uwielbiam gotować, dlatego sięgnęłam po tą książkę.
Autor faktycznie dużo tłumaczy z zakresu zachowania francuzów i ich życia codziennego. W pewnych momentach głośno się śmiałam:)
Ale moim zdaniem autor przez całą książkę narzeka i stawia Paryż i francuców w złym świetle. Przesadza, koloryzuje (na niekorzyść miasta świateł).
Gdybym nigdy nie była w Paryżu i nie miała wyrobionego własnego zdania na jego temat, po przeczytaniu tej książki chyba przeszłaby mi chęć odwiedzenia Francji.

Za to przepisy !! Na pewno wszystkie wypróbuje! :)

Monika | 2017-10-02
Przeczytana: 02 października 2017

Mały przewodnik po miejscach ciekawych w Paryżu plus słodki gratis w postaci przepisów.
Duuuuuuużżżżoooo czekolady :)

Sandra Czarniecka | 2015-05-16
Przeczytana: 15 maja 2015

Paryż kręcił mnie od małego. Zobaczyć Wieżę Eiffla jest na szczycie moich marzeń, odkąd pamiętam. Ciekawe jest to, że nie wiem, skąd u mnie takie upodobanie, bo nikt z mojej rodziny nie chciał jechać do Francji (bynajmniej o tym nie myślał).

Czytałam chyba ze trzy książki z Paryżem w tytule, ale ta na pewno była najlepsza! Autorem jest amerykański kucharz i cukiernik, który postanawia przeprowadzić się do Paryża i opowiada swoje wrażenia. Książka to istny przewodnik po życiu w Mieście Miłości. Kuchnia, adresy sklepów, wiele porad dla kucharzy co gdzie znaleźć. Rozdział o polityce, maniery Francuzów, ich życie codzienne, dużo wspomnień i wiele przepisów - to wszystko znajdziecie w "Słodkich życiu...".

Czyta się lekko, autor często ironizuje, wplata francuskie słowa i zwroty. Opowiada o Paryżu przez pryzmat własnych doświadczeń, więc można to uznać za trochę mało obiektywne. Chociaż z drugiej strony mówi jak jest; rodowity Francuz pewnie by bronił swoich rodaków.

Jeśli...

Ola | 2014-04-01
Na półkach: 2014
Przeczytana: kwiecień 2014

Zbliża się wiosna. Te piękne wschody słońca, zieleń, przyroda budząca się do życia kojarzą mi się z uczuciem szczęścia. A jak szczęście to czekolada. A jak czekolada to Paryż (no może jeszcze Belgia, ale to właśnie Paryż jest dla mnie kwintesencją małych kawiarenek i klimatycznych uliczek).
Wybór zatem świadomie padł na "Słodkie życie w Paryżu". Chciałam przenieść się do wiosennego Paryża, poznać jego mieszkańców, zwyczaje (bez upiększania). A jednocześnie osłodzić sobie życie nie tylko lekturą, ale i właśnie czekoladą (na której wykorzystanie znajdziemy w książce sporo pomysłów).
Autor w dosłowny sposób opisuje rzeczywistość, która go otacza. Ludzi, miejsca, potrawy. Cieszy się smakiem zwykłej bułki z chrupiącą skórką, narzeka na smak kawy, rozkoszuje się atmosferą paryskich bazarów.

Teraz mam ochotę już nie na czytanie, ale na podróż do Paryża i kulinarną wycieczkę.

Porzeczka | 2017-03-17
Na półkach: Posiadam

Polecam ze względu na zabawne perypetie Amerykanina we Francji i smaczne przepisy

| 2013-01-19
Na półkach: Teraz czytam

Szczerze i niebanalnie oczami Amerykanina o Paryżu, paryżanach: ich wadach, zaletach i zaskakujących przyzwyczajeniach; o kawie, czekoladzie i bagietkach; o piekarniach, rzexnikach i sklepach z serami... Opowieści przeplatane przepisami, idealne połączenie dokumentu, reportażu i książki kucharskiej. Książka świetnie zredagowana, wydrukowana na nieco rustykalnym papierze, co tylko dodaje jej uroku... Lubię!

slowo_daje | 2012-11-13
Na półkach: Posiadam

Lekka, przyjemna i zabawna, choć niektóre żarty się powtarzają. Ale że pachnie Paryżem i zawiera smakowite przepisy, ma ode mnie duży plus. Polecam osobom kochającym dobrą kuchnię, ze słabością do wszystkiego, co francuskie :)

Nobilia | 2013-04-07
Na półkach: 2013
Przeczytana: marzec 2013

cóż to była za przyjemność!
czytając czułam się jakbym spotkała w Paryżu dawno niewidzianego przyjaciela,który oprowadził mnie po swoim świecie. cudowna podróż!
pod koniec zaczęłam tęsknić za tą podróżą i chyba czas najwyższy wybrać się na dłużej do Francji...rok w Paryżu???

a potrawy z przepisów ze "Słodkiego życia ..." naprawdę wychodzą rewelacyjnie :)